В Україні нададуть підтримку батькам дітей з інвалідністю

В Україні нададуть підтримку батькам дітей з інвалідністю. ірина луценко, відпустка, грошова допомога, підтримка, інвалідність, person, human face, clothing, smile, screenshot, girl, woman. A little girl sitting on a table

В Україні нададуть підтримку батькам дітей з інвалідністю. ірина луценко, відпустка, грошова допомога, підтримка, інвалідність

В Україні батьки дітей з інвалідністю отримають додаткову підтримку від держави.

Про це в ефірі ObozTV розповіла народний депутат від БПП, глава міжфракційного об’єднання “Чужих дітей не буває” Ірина Луценко.

За словами нардепа, цю ідею підказав їй відомий підприємець Михайло Бродський, “який піклується про дітей, підтримує їх баскетбольну команду, возить на змагання”.

“Є такі діти – це онкохворі діти, хворі на ДЦП, цукровий діабет 1-го типу та інші захворювання – це все буде прописано в законі. Мами в період 6-9 місяців оформляють їм інвалідність, возять їх на процедури. Дуже часто такі батьки і матері працюють, можуть бути навіть матері-одиночки. Вони користуються правом відпустки за свій рахунок (відповідно до КЗпП – 14 днів), а така відпустка може тривати до півроку, роботодавець може не дати можливості це зробити”, – розповіла нардеп.

“Треба півроку – повинен дати їй за власний рахунок півроку або більше. Але питання – що матері робити, якщо вона в безкоштовній відпустці? Тоді ми передбачили, що їй надають на цей період державну грошову допомогу в розмірі прожиткового мінімуму на дитину-інваліда”, – зазначила Луценко.

На її думку, “це дасть матері можливість скористатися пільгами, піти за свій рахунок, щоб оформити цій дитині інвалідність”.

“І друге – ця допомога зарахується в її дохід, як якщо б вона отримувала зарплату. Це буде підставою для зарахування в пенсійний стаж. Не буде розриву в роботі, буде підтримка від держави”, – додала Луценко.

“Обозреватель” +ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*