В Україні роботодавців не зобов’язуватимуть працевлаштовувати людей з інвалідністю

В Україні роботодавців не зобов’язуватимуть працевлаштовувати людей з інвалідністю. зайнятість, квота, працевлаштування, роботодавець, інвалідність

В Україні роботодавців не зобов’язуватимуть працевлаштовувати людей з інвалідністю. зайнятість, квота, працевлаштування, роботодавець, інвалідністьВерховна Рада ухвалила зміни до законодавства про зайнятість. Ілюстративне фото: Вечірній Київ

Верховна Рада України внесла й інші зміни до законодавства про зайнятість, повідомляє «Вечірній Київ».

Верховна Рада України внесла зміни до законодавства про зайнятість. Вони стосуються, як безробітних, так і роботодавців.

Які законодавчі зміни стосуються роботодавців? Про це в інтерв’ю «Вечірньому Києву» розповів директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Одне з нововведень стосується відміни квот на працевлаштування людей з інвалідністю.

«Всім, напевно, доводилося чути раніше: роботодавцям вигідно приймати на роботу людей з інвалідністю. Так от, вся «вигода» полягала в тому, що існував норматив на працевлаштування, який доводився до роботодавця. Виконав його — молодець, не виконав — плати штраф.

Відтепер не буде квот і норм на працевлаштування, а отже — й штрафів за їх недотримання. Відповідна стаття вилучається і з Кодексу законів про працю України, вносяться зміни до законодавства про зайнятість», — повідомив Віктор Білич.

В Україні роботодавців не зобов’язуватимуть працевлаштовувати людей з інвалідністю. зайнятість, квота, працевлаштування, роботодавець, інвалідністьВіктор Білич

Однак для роботодавців залишаються інші «привілеї». Так, вони можуть користуватися матеріальними стимулами у разі прийому на роботу певних категорій громадян, що є вразливими на ринку праці.

Серед іншого, є пільги для роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують терміном не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, або людей з інвалідністю до настання пенсійного віку, або учасників бойових дій та громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць.

Таким роботодавцям компенсується 50 відсотків фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної зарплати. При цьому загальна тривалість виплати компенсації становить 6 місяців.

«Привілеї» є і для роботодавців, які за направленням центру зайнятості, працевлаштують безробітного віком до 25 років (який сумарно має страховий стаж не більше 12 місяців) чи віком до 35 років на перше робоче місце. Або звільнених із строкової військової або альтернативної служби на перше робоче місце після такого звільнення.

Таким роботодавцям компенсується 50 відсотків мінімальної заробітної плати за відповідного працівника за місяць. Загальна тривалість виплати компенсації становить не більше шести місяців, за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати вдвічі.

Інна Бірюкова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*