В Україні змінився знак “водій з інвалідністю“

В Україні змінився знак “водій з інвалідністю“. євросоюз, автомобіль, знак водій із інвалідністю, посвідчення, інвалідний візок

В Україні змінився знак “водій з інвалідністю“. євросоюз, автомобіль, знак водій із інвалідністю, посвідчення, інвалідний візок

В Україні відбулося оновлення першого розділу тестових питань до екзаменаційних білетів для теоретичного іспиту в сервісних центрах МВС на отримання посвідчення водія. Змінився розпізнавальний знак “водій із інвалідністю”, повідомила прес-служба Головного сервісного центру МВС.

Наразі знак “водій з інвалідністю” уніфікований із дорожніми знаками в Євросоюзі. Це передбачає постанова Кабінету міністрів №1376 від 9 грудня 2022 року, яка вже набула чинності.

Якщо раніше розпізнавальний знак “водій з інвалідністю” був жовтим квадратом зі схематичним зображенням людини в інвалідному візку (виконано чорним кольором), то тепер фон синій, а людина та інвалідний візок виконані в білому кольорі. Більше жодних змін не сталося.

Нагадаємо, розміщувати знак “водій з інвалідністю” можуть люди з інвалідністю І та ІІ групи, люди, які перевозять людей з інвалідністю, а також батьки дітей-інвалідів (незалежно від групи інвалідності). При цьому слід мати посвідчення, яке підтверджує статус інваліда. Крім того, автомобіль має бути занесений до реєстру машин, що належать інвалідам. Зверніть увагу, що людина з інвалідністю необов’язково має клеїти на свою машину розпізнавальний синій знак “водій з інвалідністю”.

З таким розпізнавальним знаком водій-інвалід може не дотримуватись деяких правил дорожнього руху. Так, наприклад, він може їхати під знак 3.1 “Рух заборонено”, може стояти в зоні дії знаків, які забороняють стоянку, або заїхати до пішохідної зони, якщо він там не живе і не працює.

Автомобіль, на якому приїхала людина з інвалідністю, має право на безкоштовне паркування по всій країні. Для цього на кожному паркуванні є відповідні місця. Якщо звичайний водій зупинить свою машину на такому місці для паркування, то його можуть оштрафувати на суму до 1700 гривень.

Як ми вже говорили, в Україні не обов’язкове встановлення на машину розпізнавальний знак “водій з інвалідністю” (не всі люди хочуть афішувати свій стан). Достатньо мати при собі відповідне посвідчення водія або мати явні ознаки інвалідності.

Максимов Віталій

Today.ua

Одна репліка к “В Україні змінився знак “водій з інвалідністю“”

  1. Василь :

    В ПДР не вказується група інвалідності кому можна чіпляти розпізнавальний знак “інвалід” чи не так???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*