В Україні з 2022 року змінили мультидисциплінарні реабілітаційні команди – тепер отримати протез значно швидше та зручніше.
Про це в інтерв’ю для “Ми-Україна” розповів міністерка соцполітики Оксана Жолнович.
За її словами, протезування з 2022 року прискорили.
“До 2022 року у нас лікування і протезування були двома окремими процесами. Спочатку людина лікувалася, перебувала у лікарні, потім її виписували, потім вона зверталась на протезне підприємство. Там ще лягала на стаціонар, бо треба зняти мірки, навчитися ходити на протезі. Людина витрачала багато часу свого життя на те, щоб поновити свою функціональність”, – сказала вона.
Тому Мінсоцполітики разом із МОЗ ухвалили постанову Кабінету міністрів, де сформували мультидисциплінарні реабілітаційні команди.
Перше, це зобов’язати кожну лікарню, у якій є реабілітаційне відділення долучати протезиста та ортезиста шляхом укладення меморандумів.
“Якщо протезне підприємство бачить, що у нього в регіоні 3-4 лікарні і воно готове протезувати у цих лікарнях людей, то подає заявку про співпрацю. Йому не можуть відмовити в укладенні меморандуму і він стає членом мультидисциплінарної команди”, – додала міністерка.
По-друге, у кожній лікарні був не один меморандум, адже це надасть людині більший вибір.
“Люди може і сама залучити ще когось з іншого формату протезиста, який не має меморандуму. Вони також зобов’язані будуть допустити і укласти з ним відповідний договір”, – підкреслила міністерка.