Протезування в Україні: як на Львівщині створюють центр “Superhumans” (ФОТО, ВІДЕО)

Протезування в Україні: як на Львівщині створюють центр “Superhumans” (ФОТО, ВІДЕО). львівщина, пацієнт, протезування, травма, цент superhumans

Протезування в Україні: як на Львівщині створюють центр “Superhumans”. львівщина, пацієнт, протезування, травма, цент superhumansСуспільне Львів

На Львівщині створюють спеціалізований медзаклад “Superhumans Center “. Там протезуватимуть та реабілітуватимуть пацієнтів. У першу чергу тих, хто отримав травми внаслідок російської агресії. Про це Суспільному розповіла директорка “Superhumans Center” Ольга Руднєва.

Центр будують на базі однієї з лікарень Львівщини. Зараз там також лікують військових та цивільних із травмами та ампутаціями. Серед пацієнтів — військовий Микита Бабуркін. Чоловік у травні втратив руку, коли рятував побратимів у Тошківці, що на Луганщині. Зараз чоловік готується до протезування в Україні.

“В нашій країні набагато яскравіше лікування. Наші лікарі зовсім інші: по-іншому ставляться до пацієнтів. За кордоном мої хлопці лікуються і кажуть, що ставлення гарне, але, наприклад, ампутанти, там просто ампутанти. Вони не розуміють, що кожен хлопець — це історія. Що кожен з тих хлопців — дуже героїчна особа”, — каже військовий.

Протезування в Україні: як на Львівщині створюють центр “Superhumans”. львівщина, пацієнт, протезування, травма, цент superhumansВійськовий Микита Бабуркін готується до протезування. Суспільне Львів

Центр “Superhumans” створюють, аби пацієнти мали можливість лікуватися, протезуватися та проходити реабілітацію в Україні. Зараз готують приміщення, робитимуть ремонт у двох корпусах. Будівлю облаштують відповідно до вимог сучасного медзакладу.

“Повністю змінять всі комунікації, буде капітальний ремонт будівлі. Сама будівля буде майже знищена, бо ми хочемо зробити просторе, світле приміщення. Хочемо, щоб це все відповідало нормам інклюзивності”, — каже координаторка будівництва центру Юлія Селезньова.

Протезування в Україні: як на Львівщині створюють центр “Superhumans”. львівщина, пацієнт, протезування, травма, цент superhumansКоординаторка будівництва центру Юлія Селезньова. Суспільне Львів

У центрі Superhumans розмістять палати та операційні. Також в Україні виготовлятимуть протези.

“Дві операційні — це стандарт. Перші два роки ми маємо “пропустити” через себе 3000 пацієнтів за різними напрямками. Палатний фонд — 45 ліжок, але вся медицина рухається до того, щоб люди не перебували на стаціонарному лікуванні. Проєкт і його утримання перші два роки коштуватиме 50 мільйонів доларів. Це за умови, що жодна людина, яка постраждала внаслідок війни, не буде платити жодної гривні”, — каже директорка “Superhumans Center” Ольга Руднєва.

Гроші на створення центру залучать від закордонних та українських меценатів. Останнє масштабне надходження для створення центру — 11 мільйонів гривень. Це гроші, які вилучили на аукціоні в Лондоні за автомобіль, який належав Фредді Мерк’юрі. Його продав український співак та шоумен Андрій Данилко.

Також у спеціалізованому медцентрі облаштують басейн для реабілітації.

Наталя Забазнова, Ірина Мочульська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*