95 тис. км заради мрії: 16-річний мукачівець вирішив довести, що хвороба мандрівкам не завада (ВІДЕО)

95 тис. км заради мрії: 16-річний мукачівець вирішив довести, що хвороба мандрівкам не завада (ВІДЕО). андрій закутий, реабілітаційний центр, гемофілія, мандрівка, хвороба

95 тис. км заради мрії: 16-річний мукачівець вирішив довести, що хвороба мандрівкам не завада. андрій закутий, реабілітаційний центр, гемофілія, мандрівка, хворобаАндрій Закутий. 5 канал

Перші 260 кілометрів Андрій разом із батьком подолали досить швидко. Першою зупинкою їхньої навколосвітньої подорожі стало місто Лева. Тут мандрівників зустрічає Карина Фомічова з мамою. У дівчини таке саме захворювання – гемофілія, від якої кров втрачає здатність нормально зсідатися. Але підлітки переконані: недуга – не вирок, і з нею можна жити повноцінним життям.

“Ми плануємо показати центральну частина міста, плануємо храми показати, площу Ринок. Плюс пацієнти з такими діагнозами об’єдналися для взаємної допомоги. Для того щоб показати, що можна жити з тією хворобою повноцінним життям”, – каже мешканка Львова Ольга Фомічова.

Після двох днів у Львові мандрівники вирушать до Житомира, а потім до Києва.

Україною батько з сином подорожують на легковому авто, а за кордон візьмуть із собою ще й фургон. Окрім дорожньої карти та одягу, мають запас ліків, які приймає Андрій.

“Удари, порізи, це пов’язано з травматизм, це напряму стосується гемофіликів. Якщо вони стаються, то найбільша проблема – правильно і в певний час ввести фактор”, – розповідає мандрівник Андрій Закутий.

Саме Андрій є натхненником та ініціатором мандрівки.

“Гемофілики – це абсолютно нормальні люди. Так, є деякі специфічні проблем. Але я з 13 років довів собі, що якщо є бажання, є ціль, то дитина з такою проблемою абсолютно може жити повноцінним життям. Для себе я вже давно довів, що я повноцінна людина, член суспільства. І коли я поборов внутрішній бар’єр, я можу допомогти іншим”, – переконаний Андрій Закутий.

95 тис. км заради мрії: 16-річний мукачівець вирішив довести, що хвороба мандрівкам не завада. андрій закутий, реабілітаційний центр, гемофілія, мандрівка, хворобакарта. 5 канал

Подорожувальники розрахували, що їхня навколосвітня мандрівка триватиме 20 місяців. За цей час хочуть побувати в найбільших містах України та шістдесяти п’яти країнах світу. Це вже п’ята поїздка родини, але вперше така тривала. Її зніматимуть на відео та викладатимуть на своїй сторінці у Facebook.

“Велика Британія, скандинавські країни, Північна Америка, США, Канада, країни Центральної, Латинської Америки, Африки. По східному узбережжі піднімаємося по праці. Близький схід, Азія, Австралія, індонезійські країни, потім Азія, Японія, Євразії і повертаємося на Україну”, – розповідає Андрій Закутий.

У мандрівців є мета: зібрати гроші на будівництво міжнародного реабілітаційного центру на Закарпатті для дітей з інвалідністю.

“Хочу скористатися можливістю звернутися до керівників підприємств, різних організацій. Ми закликаємо Вас. Ми робимо це особисто для себе, ми робимо це для дітей з інвалідністю в Україні. Кожна копійка буде витрачено на реабілітаційний центр, де будуть проходити реабілітацію діти. Не тільки із захворюванням крові, але і діти із ДЦП, аутизмом, всі з невиліковними тяжкими захворюваннями”, – каже Андрій Закутий.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*