«Барвиста тиша золотою осінню»

«Барвиста тиша золотою осінню». київ, утог, виставка картин, нечуючий, художник, poster, text, book, painting, cluttered. A sign for a photo

«Барвиста тиша золотою осінню». київ, утог, виставка картин, нечуючий, художник

З 9 по 20 жовтня 2017 року в Київській міській державній адміністрації проходила виставка картин «Барвиста тиша золотою осінню» з нагоди 20-річчя існування Київської спілки нечуючих художників «Натхнення». Організатори виставки: Київська спілка нечуючих художників «Натхнення», Громадська організація «Центр громадянських ініціатив «Ми разом» (м.Київ) у партнерстві з Київською організацією УТОГ за підтримки Київської міської державної адміністрації та міського Голови Кличка В.В.

МЕТА ВИСТАВКИ:

– привернути увагу до діяльності спілки та творчості художників, підтримати їх та допомогти знайти свого поціновувача таланту, а також залучити партнерів для співпраці зі спілкою;

– зруйнувати бар’єри у спілкуванні між чуючими та нечуючими людьми.

– майстер-клас із вивчення жестової мови, аби чуючі гості змогли поспілкуватися напряму з художниками.

За ініціативою небайдужих нечуючих митців, за сприяння Київської організації УТОГ у 1997 році, було створено Київську спілку нечуючих художників «Натхнення» (КСНХ).

За свій 20-ти річний творчий шлях художники-члени спілки відстоювали звання найкращих митців в Україні та за її межами. Члени спілки неодноразово нагороджувалися почесними дипломами та державними нагородами й відзнаками, про них створено багато сюжетів на українському телебаченні та публікацій у пресі. Роботи наших художників зайняли гідне місце у приватних колекціях українців та іноземних покупців.

У виставці взяли участь 10 членів спілки. Кожен художник має свою унікальну техніку малювання та вміння працювати в різних жанрах та стилях. Але крім художнього таланту кожна людина має інші цікаві здібності, наприклад викладати жестову мову або проектувати станції Київського метрополітену.

На заході було представлено біля 48 картин 10 художників. Давайте познайомимося із художниками, які взяли участь у виставці.

Поплавко Михайло Юрійович

Народився в м. Києві 01 травня 1964 року в сім’ї інтелігентів.

Закінчив спецшколу-інтернат №9 для слабочуючих дітей, м. Київ, 1982 року з відзнакою, має диплом. З 1982р. по 1985р. вчився на художника в Республіканській художній середній школі ім. Т.Г.Шевченка, де закінчив на відмінно. Потім навчався з 1985р. по 1991р. в Київському державному художньому інституті (нині Українська національна академія мистецтв і архітектури).

Працював вчителем образотворчого мистецтва в Київській спецшколі-інтернаті №9 для слабочуючих дітей. Має багато нечуючих талановитих учнів, які після закінчення спецшколи-інтернату поступили в Київський художній інститут прикладного мистецтва ім. Бойчука та КИСИ.

З ініціативи Михайла Юрійовича та сприяння Київської організації УТОГ 14 лютого 1997 року у м. Києві утворена Київська спілка нечуючих художників «Натхнення», куди ввійшли понад 25 нечуючих художників.

Поплавко М.Ю. був обраний президентом Київської спілки нечуючих художників «Натхнення», він керував спілкою багато років, з дня заснування спілки до 2015 року.

Організатор й учасник багатьох міжнародних виставок, має багато дипломів, державну нагороду від прем’єр міністра України (2007р.).

На виставці експонувалося 6 робіт художника.

Олексій Нашивочніков

Творчість нечуючого архітектора-художника з Києва Олексія Нашивочнікова зосереджується не тільки в архітектурі станцій Київського метрополітену, але й на мальовничих полотнах.

Народився Олексій Нашивочніков 24 квітня 1970 року. Корінний киянин. Нечуючий із дитинства. Займає посаду головного фахівця архітектурно-планувального відділу ДП ПІ «УКРМЕТРОТУНЕЛЬПРОЕКТ». Він є автором і співавтором архітектури станцій Київського метрополітену: «Сирецька», «Вирлиця», «Бориспільська», «Деміївська», «Голосіївська», «Васильківська», «Виставковий центр», «Теремки». Навчався в Національній Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури, на архітектурному факультеті в творчій майстерні професора Лариси Павлівни Скорик та отримав диплом магістра архітектури.

У вільний час від архітектурної праці Олексій Нашивочніков шукає свій стиль у творчих художніх роботах і неодноразово бере участь у Всеукраїнських і міжнародних виставках нечуючих художників. Він із вдячністю згадує першого вчителя з малюнку в дитячій студії Наума Йосиповича Осташинського та професора з малюнку та живопису в Національній Академії Юрія Івановича Химича, котрі навчили його розуміти, як працювати з олівцем і пензликом.

Очолює Київську спілку нечуючих художників «Натхнення».

Євген Фіненко

Народився Євген Фіненко 22 вересня 1971 року в Одесі. Нечуючий з дитинства. Після школи вступив до Одеського художнього училища ім. М.Б.Грекова, де його вчителем був відомий майстер Валентин Андрійович Захарченко. Навчався в Національній Академії Образотворчого Мистецтва та Архітектури, на кафедрі живопису та композиції факультету образотворчого мистецтва у творчій майстерні станкового живопису професора Феодосія Максимовича Гуменюка та отримав диплом магістра живопису. Викладачами також були професори Лев Іванович Вітковський і Валентина Гаврилівна Виродова-Готьє.

Працює викладачем образотворчого мистецтва у школі №18.

У вільний час з учнями у школі Євген Фіненко створює свої художні роботи у стилях реалізму, імпресіонізму та романтизму. Неодноразово бере участь у Всеукраїнських і міжнародних виставках нечуючих художників.

Член Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

Галина Інгула

Ось як розповідає про себе Галина Інгула – наступна учасниця виставки.

«Я народилася 30 січня 1981 року в місті Коростені Житомирської області. Не чую з дитинства. Малюю теж з дитинства. Навчалася в школі для слабочуючих під Житомиром, в селі Березівка.

У 1997 році ми з батьками переїхали до Києва. Тут закінчила школу для слабочуючих №18. Після школи багато чому вчилася: розпису по дереву, різьбі по кістці, кондитерству, працювала веб-дизайнером. Кілька років навчалася в творчій майстерні відомого київського художника Костянтина Косаревського.

Серйозно почала займатися живописом в 2003-му році, коли придумала свій оригінальний стиль. Я експериментувала зі спіралями та іншими геометричними формами, яскравими квітами. Мені сподобалося, і так з’явилася серія полотен «Планета Інгула».

У травні 2005 року в Державному політехнічному музеї Київського політехнічного інституту відкрилася моя перша виставка. Вона так і називалася – «Планета Інгула».

Я вже написала понад двісті картин в стилі фентезі і реалізму. Відбулося 13 моїх персональних виставок. А ще я брала участь в дев’яти колективних. Більше половини моїх полотен – в приватних колекціях».

Євгенія Коляденко

Євгенія Коляденко народилася в Києві в 1991 році.

Вчитися малювати почала з чотирьох років у дитячому гуртку. Зрозумівши, що має хист і їй це подобається, стала готуватися до вступу до Державної художньої середньої школи імені Т.Г.Шевченка. Навчалася в ДХСШ у 2001-2009 роках. Потім вступила до Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Провчилася на графічному факультеті чотири роки і ще два на живописному. Працювала 2 роки викладачем у ДХШ 7.

«Люблю малювати портрети, натюрморти і особливо пейзажі, про що свідчить моя виставка. До речі, всі пейзажі, які ви бачите на виставці – написані з натури у різних куточках улюблених Карпат. Малювати у подорожах – моє хобі. Природа і навколишній світ надихають мене на творчість. Саме етюди з натури, а не фотографії, залишають найкращі спогади про країну. Завжди мріяла створити серію робіт у Карпатах, тому кожного літа прагну подорожувати до своєї мрії і ділитися з вами побаченими краєвидами та настроєм на папері та полотні. Збираюся не зупинятися=)»

Квітки – її улюблені герої на полотнах. Будь-які. І польові, і садові, і лісові …

Людмила Шинкаренко

Людмила Шинкаренко народилася 21.08.1961 р. в м.Миронівці Київської області. Корінний киянин. Нечуюча. Працює на УПП УТОГ. Здобула художню освіту в Ленінградськом Відновлювальному Центрі Всеросійської організації глухих, за фахом художника-оформлювача. У вільний час малює картини.

Бере участь у різних виставках, які проводяться Українським товариством глухих і Міністерством соціальної політики.

Є членом Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

Кидисюк Валерій Іванович

Кидисюк Валерій Іванович – наш наступний учасник виставки.

Народився 1952 року в с. Довбиш на Житомирщині в сім’ї службовців. Навчався в Березовській школі-інтернаті для дітей зі зниженим слухом. З дитинства любив вирощувати квіти. Подовгу задивлявся на ці прекрасні живі творіння й потихеньку почав пробувати відтворити цю красу на папері. Це його й підштовхнуло до мистецтва. Перші уроки малювання Валерій отримав у художника-аматора Степана Миколайовича Опанасюка.

1973 року вступив у ЛВЦ на художньо-оформительське відділення. Йому дуже подобалася ця професія, і після закінчення політехнікуму Валерій надійшов на Житомирський комбінат художником оформлювачем.

1988 року Валерій Іванович створив дев’ять скульптурних барельєфів «Історія зв’язку» на будівлі Головпоштамту, що знаходиться на головній вулиці Житомира – Київській. В. Кидисюк є співавтором придорожніх стел, розташованих на кордоні районів області. З 1979 року він почав брати участь в обласних, зональних та республіканських експозиціях у Києві, Львові, Луцьку. Був учасником Всесоюзної виставки плакату «60 років СРСР», яка проходила в м Москві в 1982 році.

Вільний від роботи час Валерій Іванович присвячує своїй родині – дружині і двом дочкам. Радіє він і внучці, яка підростає.

Є членом КСНХ «Натхнення» і Житомирської обласної НСХУ.

Д′яченко Олександр Савелійович

Картини Д′яченко Олександра Савелійовича також мали змогу побачити відвідувачі виставки.

Художник народився 30 квітня 1959 року в родині робітників, в місті Попасна, Луганської області.

1978 року закінчив школу-інтернат для дітей зі зниженим слухом у м. Червонопартизанськ.

1982 року закінчив із відзнакою Ленінградський Відновлювальний Центр Всеросійського Товариства Глухих (ЛВЦ ВОГ), отримав спеціальність художника-оформлювача. Спрямований на роботу за фахом в м.Київ на завод верстатів і автоматів ім.Горького, де пропрацював до скорочення.

Одружений. Має сина 1984 р.н.

Зараз працює макетником у рекламній фірмі «ISA Україна».

У вільний від роботи час займається живописом: олійними фарбами та аквареллю; різьбленням по дереву.

Олексій Шеляг

Олексій Шеляг (1976 р.н., м. Київ) – художник-графік, випускник кафедри графіки видавничо-поліграфічного інституту (НТУУ «КПІ») за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» 2001 року.

Працює в авторській техніці графіки і живопису. Роботи Олексія Шеляга знаходяться у приватних колекціях в Україні.

До навчання в інституті захоплювався живописом, графікою і скульптурою. Першим його вчителем був київський скульптор Олександр Дяченко. Надалі навчався у В.Е. Перевальського, Н.Н. Гроха, Б.В. Валуєнко, В.М. Іванова-Ахметова. Особливе місце у творчому розвитку Олексія Шеляга зайняла Художня галерея ім. Г. Синиці НТУУ «КПІ», з якою він почав співпрацювати з 1993 року, беручи участь у щорічних виставках-конкурсах.

Головна тема робіт художника – «настрій» природи, її стан, а точніше – незвичайні за масштабом і красою явища, які відбуваються щохвилини й часто проходять непоміченими нами.

Представлені на виставку графічні роботи виконані в авторському стилі, заснованому на використання абстрактних форм для зображення реальних динамічних картин навколишнього світу. У живописних роботах динамічність і внутрішнє напруження досягається завдяки поєднанню реалізму та експресії.

Ольга Матвеєва

Картини Ольги Матвеєвої також експонувалися на виставці.

Художниця народилася 25 серпня 1986 року.

Закінчила ОХТУ iм. М.Б.Грекова (живопис) 2011 р..

Вивчалася у майстерні професора М.І.Компанець.

Закінчила НАОМА 2017р. (спеціальність – вільна графіка).

Є членом Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».

Джерела:

https://oorazom.org.ua/
https://www.facebook.com/oorazom/
https://www.facebook.com/events/121674788545910/124254531621269/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1508231761217820

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*