“Більше болять травми побратимів”. Як після поранення продовжує службу хмельницька військовослужбовиця Тетяна Цимбалюк (ФОТО, ВІДЕО)

“Більше болять травми побратимів”. Як після поранення продовжує службу хмельницька військовослужбовиця Тетяна Цимбалюк (ФОТО, ВІДЕО). тетяна цимбалюк, військовослужбовиця, медик, поранення, протез

“Більше болять травми побратимів”. Як після поранення продовжує службу хмельницька військовослужбовиця Тетяна Цимбалюк. тетяна цимбалюк, військовослужбовиця, медик, поранення, протезФото: Суспільне Хмельницький

Хмельницька військовослужбовиця Тетяна Цимбалюк десять років у медицині. Після початку повномасштабної війни добровільно пішла до війська — рятувати поранених на фронті. Там жінка і сама потрапила під російський обстріл, де втратила ногу. Сьогодні Тетяна продовжує службу у Рівному, інформує Суспільне.

“Сьомого березня подзвонила мені колега і сказала, що нам потрібний медик, надійний медик, бойовий медик, який побачить відірвану руку-ногу, не розгубиться, надасть допомогу”, — згадує жінка.

“Взяла свою тривожну валізку, як ми на той час називали і відразу пішла в частину. Це не обговорювалося ні з батьками, ні з чоловіком, це рішення було прийнято однозначно, бо кожен повинен робити свій внесок”, — додає Тетяна.

На фронті, каже раділи дрібницям, навіть польовим квітам та каві, яка була рідкістю.

“Не було можливості пити її стільки, скільки ти хочеш, і коли хочеш, і взагалі окропу не було”, — розповідає військовослужбовиця.

“Більше болять травми побратимів”. Як після поранення продовжує службу хмельницька військовослужбовиця Тетяна Цимбалюк. тетяна цимбалюк, військовослужбовиця, медик, поранення, протезБудні на фронті, 2022 рік. Фото: Тетяна Цимбалюк.

У війську, каже Тетяна, гендерна рівність.

“У мене чоловік військовий і він мені сказав: “Таню, пам’ятай, ти військова, — ти — не жінка, тобто, якщо ти береш із собою речі, це мають бути речі, які ти маєш донести, ти, якщо стаєш в чергу, ти не стаєш перша в чергу, там не обходиш в чергу, бо ти жінка, ти просто військова”, — каже Тетяна.

З 12 квітня по друге травня 22-го, до свого поранення, Тетяна була на передовій.

“В очах медика солдат не повинен бачити страху — тільки впевненість. Наскільки я могла, я це робила, сльози, паніка — це не про мене точно. Після війни так, коли ти починаєш аналізувати, навіть не твоя травма тебе болить більше, а травма твоїх побратимів. На жаль, є і втрати — це дуже прикро, це, напевно, найважче пережити”, — зізнається жінка.

Під час одного з російських обстрілів на Донецькому напрямку. Тетяна втратила ногу.

“З того моменту, коли я побачила свою ногу збоку, я те зрозуміла, що далі життя — інше. І я розуміла, що здаватися просто не можна. Насправді то є не настільки легко — життя на протезі, але я маю бути прикладом для інших. Тобто чоловіки вони не стійкі до таких травм, але їх більше і я маю бути для них прикладом. Маю на увазі, для військових”, — розповідає Тетяна.

У шпиталі дивувалися, чому Тетяна пішла на фронт.

“Лікар, що мене запитав: “Таню, що ти там робила?”, — бо я була одна жінка на все відділення. Хтось, можливо, тікав би за кордон, я цього точно робити не могла. Я йшла надавати виключно допомогу, я не йшла вести бойові дії, я до того не готова була, як цивільна людина”, — каже військовослужбовиця.

“Більше болять травми побратимів”. Як після поранення продовжує службу хмельницька військовослужбовиця Тетяна Цимбалюк. тетяна цимбалюк, військовослужбовиця, медик, поранення, протезОрден “За мужність” ІІІ ступеня, яким нагороджена Тетяна Цимбалюк, 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький.

Відповідно до Указу Президента України, Тетяну Цимбалюк нагородили Орденом “За мужність” ІІІ ступеня.

“Я думаю, що це, це гордо для мене, але для мене головне, все ж таки, здоров’я кожного військовослужбовця. Мені дуже прикро, що я так рано вийшла зі свого строю.

“Більше болять травми побратимів”. Як після поранення продовжує службу хмельницька військовослужбовиця Тетяна Цимбалюк. тетяна цимбалюк, військовослужбовиця, медик, поранення, протезКвіти від чоловіка та стяг зі словами підтримки від побратимів під час перебування у лікарні, 2022 рік. Фото: Тетяна Цимбалюк.

Завжди підтримує Тетяну її чоловік та дитина, каже військовослужбовиця.

“Мого чоловіка з передової відпустили — він десять днів був зі мною поруч. Чесно, — то було прекрасно, воно і є прекрасно, але на той час та підтримка була дуже важлива”, — розповідає Тетяна.

“Більше болять травми побратимів”. Як після поранення продовжує службу хмельницька військовослужбовиця Тетяна Цимбалюк. тетяна цимбалюк, військовослужбовиця, медик, поранення, протезТетяна Цимбалюк у Німеччині під час лікування та реабілітації, 2022 рік. Фото: Тетяна Цимбалюк.

Тетяна Цимбалюк після лікування та протезування у Німеччині продовжила службу. Тепер навчає інших військових надавати медичну допомогу на передовій.

“Мала можливість звільнитися, бо за показами так і має бути, але я не можу цього зробити. Ми маємо йти до кінця, не до кінця, а до переможного кінця. Якщо це не зробимо ми, якщо чоловік буде біля жінки і біля дітей, то, на жаль, будуть воювати діти. А ми не можемо цього допустити”, — каже військовослужбовиця.

Сьогодні Тетяна мріє про відпустку, аби трохи часу провести із чоловіком та донькою. Каже: найважче їй дається саме розлука з рідними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*