Дівчина із синдромом Дауна створює унікальні картини про любов (ВІДЕО)

Дівчина із синдромом Дауна створює унікальні картини про любов (ВІДЕО). андріана чухній, картина, малювання, синдром дауна, художниця

Дівчина із синдромом Дауна створює унікальні картини про любов. андріана чухній, картина, малювання, синдром дауна, художницяМольберт із картиною / 5 канал

“Намалюю тобі любов”. Так називається серія картин юної художниці зі Львова. Понад 20 полотен створила 15-річна Андріана Чухній, яка народилася із синдромом Дауна. Нині художниця готується до персональної виставки у рідному Львові. Її роботи вже бачила кореспондентка “5 каналу” Марта Шикула.

Андріана Чухній упевнено наносить останні штрихи на полотно. Нині дівчина домальовує картину – візитку серії своїх робіт. Головний у роботі – жовтий колір, як символ “сонячних людей”.

“Це картина, мені дуже подобається, я в захваті. Мені дуже подобається малювати зеленим і жовтим червоним і синім. Я художниця, я зірка. І це мені дуже подобається. Я сама вчуся малювати”, – каже Андріана.

П’ятнадцятирічна художниця народилася із синдромом Дауна. Творчо розвиватися дівчинці допомагає професійний художник. Ігор Степаник зізнається, її роботи вражають. Лише за пів року Андріана створила колекцію з більш як 20 картин.

“Це не просто ми малюємо квіточки чи дитячі малюнки. Це професійна експресія з відчуттям кольору, професійного мазка, тобто картини Андріани живі, вони спілкуються з глядачем. Ми працюємо, і рівноцінні партнери”, – говорить Ігор Степаник, художник.

Усі картини Андріана створює у супроводі класичної музики. Мисткиня каже – це допомагає їй відкритися емоційно.

Під музику Андріана зовсім по-іншому розкривається, вона більше емоційна, каже мати дівчинки.

Мати дівчини, Тетяна, розповідає, що малювання добре впливає на емоційний та психологічний стан дочки. Шкодує, що не помітили талант раніше.

“Вона менше почала заїкатися, більше почала говорити, вона з великим задоволенням їде сюди, вона, якщо треба малювати, настільки щаслива і весела”, – каже Тетяна Чухній мати художниці.

У львівському інклюзивному ательє уже перенесли картини дівчини на шовкові хустини.

“Станом на зараз відшили близько 500 хустин. І ця акція лише триває пару місяців, і завдяки цим хустинам ми змогли зробити дуже багато добрих справ. Пошили постіль з льону з мережива в гематологічне відділення онколікарні. Основною метою нашого ательє є створення робочих місць для людей з інвалідністю”, – говорить Ярина Янчак, співзасновниця інклюзивного ательє в Україні.

Картини Андріани та хустки з принтами продають, а гроші частково віддають на доброчинність.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*