Ім`я Почесного громадянина Одеси Бориса Давидовича Литвака увічнено в назві вулиці

Ім`я Почесного громадянина Одеси Бориса Давидовича Литвака увічнено в назві вулиці. борис литвак, будинок з ангелом, одеса, вулиця, інвалідність, person, human face, man, face, indoor, older, wrinkle, clothing, forehead, blue. A man in a blue shirt

Ім`я Почесного громадянина Одеси Бориса Давидовича Литвака увічнено в назві вулиці. борис литвак, будинок з ангелом, одеса, вулиця, інвалідність

19 вересня 2018 року депутати Одеської міської ради на сесії підтримали пропозицію історико-топонімічної комісії при виконавчому комітеті Одеської міськради щодо перейменування вулиці Заславського на вулицю Бориса Литвака.

«Від сьогодні в Одесі є вулиця, яка носить ім’я нашого видатного співвітчизника – Бориса Давидовича Литвака. Це знакове і довгоочікуване рішення, яке сьогодні було одноголосно підтримано депутатами на сесії міської ради. Відтепер пам’ять про нашого знаменитого співвітчизника буде гідно увічнена в Одесі, в історію якої ім’я Бориса Литвака вписано золотими літерами», – прокоментував це рішення Одеський міський голова Геннадій Труханов.

Литвак Борис Давидович – Почесний громадянин міста Одеси та області, заслужений тренер України, громадський діяч, творець Центру реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє», відомого як «Будинок з ангелом». Це була мужня і сильна людина, яка більшу частину свого життя присвятила служінню людям і вихованню молодого покоління. Борис Литвак народився 11 березня 1930 в Одесі. У вересні 1941 року разом із заводом «Кінап» був евакуйований у с. Рештан Ферганській області Узбекистану, де працював слюсарем. У 1959 році, продовжуючи працювати, Борис Литвак вступив на заочне відділення факультету фізичного виховання Одеського педагогічного інституту ім. К.Д. Ушинського. Після закінчення інституту працював викладачем фізичного виховання в Одеському автомеханічному технікумі.

У 1961 році був обраний заступником голови обласної ради добровільно-спортивного товариства. У 1977 році став директором дитячої юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 2.

У 1996 році Борис Литвак створив Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє». Звання «Почесний громадянин міста Одеси» було присвоєно Борису Литваку враховуючи величезні заслуги і великий особистий внесок у розвиток спорту, культури та охорони здоров’я, високу людяність і безкорисливість у виконанні громадянського обов’язку, а також великий внесок в оздоровлення дітей з інвалідністю, багаторічну благодійну та громадську діяльність, широке визнання жителів міста.

Звання Герой України було присвоєно Литваку Борису Давидовичу – голові правління Одеського обласного благодійного фонду реабілітації дітей-інвалідів “Майбутнє”, директору спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву №2 м. Одеси “За видатні особисті заслуги перед Україною в реалізації державної політики соціального захисту дітей з обмеженими можливостями та багаторічну благодійну діяльність”.

Борис Давидович пішов з життя 10 квітня 2014 року. Похорон Бориса Давидовича Литвака відбувся 13 квітня 2014 року на II Християнському кладовищі.

У вересні того ж року на будівлі Центру реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» та СДЮСШОР №2 було відкрито меморіальну дошку, присвячену пам’яті Бориса Литвака, а сама спортивна школа отримала нову назву – «СДЮСШОР імені Бориса Давидовича Литвака».

Цілком закономірним кроком щодо увічнення імені видатного одесита стало започаткування дитячого баскетбольного турніру пам’яті Бориса Давидовича Литвака, який вперше пройшов у березні 2015 року.

Офіційний сайт міста Одеса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*