Перший українець із синдромом Дауна здобув вищу освіту

Перший українець із синдромом Дауна здобув вищу освіту. богдан кравчук, вища освіта, диплом бакалавра, синдром дауна, історія

Перший українець із синдромом Дауна здобув вищу освіту. богдан кравчук, вища освіта, диплом бакалавра, синдром дауна, історія

Лучанин Богдан Кравчук став першим українцем із синдромом Дауна, який здобув вищу освіту і отримав диплом бакалавра історії. Хлопець навчався у Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки в Луцьку.

Про це написала у Facebook представниця Інституту національної пам’яті у Волинській області Леся Бондарук.

“Сьогодні лучанин Богдан Кравчук отримав диплом бакалавра історії!!! Він перший в Україні хлопець з синдромом Дауна, який здобув вищу освіту! Пам’ятаю як 5 років тому ми з його мамою Євгенією Кінах боролися за його право на вищу освіту. Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти”, – написала Бондарук.

Вона подякувала тодішньому міністру освіти та науки Сергію Квіту і його заступнику Павлу Полянському, “які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту”, а також деканові історичного факультету Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (СНУ) Анатолію Швабу.

“Приклад Богдана – це промінь надії багатьом батькам особливих дітей. Бо відтепер вони знають, що якщо вірити у своїх дітей і розвивати їхні можливості, то мрії збуваються”, – вважає Бондарук.

Вона також зауважила, що всі ці 5 років Богдан Кравчук сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів.

Сьогодні лучанин Богдан Кравчук отримав диплом бакалавра історії!!!Він перший в Україні хлопець з Синдромом Дауна, який…

Опубліковано Лесею Бондарук Четвер, 11 липня 2019 р.

 

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*