Візки-всюдиходи: киянин придумав, як полегшити життя людям з інвалідністю (ВІДЕО)

Візки-всюдиходи: киянин придумав, як полегшити життя людям з інвалідністю (ВІДЕО). олександр стадніченко, винахідник, візок, транспортний засіб, інвалідність, computer, indoor, person, computer monitor, television, laptop. A person sitting at a desk

Столичний винахідник моделює для людей з особливими потребами індивідуальні транспортні засоби, інформує “Сегодня”

Полегшити життя людям з інвалідністю. Пристрій для тих, хто пересувається на візках, винайшов киянин Олександр Стадниченко. А ще – він моделює для людей з особливими потребами індивідуальні транспортні засоби. Це дає можливість тим, хто роками не виїжджав за межі свого району, нарешті дістатися до магазину або поліклініки.

З візка в авто – за допомогою електропідйомника власного виробництва Олександр пересідає сам – без болю і особливих зусиль. Альтернативи такому пристрою в Україні поки немає.

А завдяки вже іншим механізмом, візок підніматися майже на півметра – щоб людина з інвалідністю могла самостійно дістати щось, наприклад, з високою полки.

“Візок буде розкладатися в ліжко. На ньому можна лягти, відпочити, щоб зняти навантаження зі спини. З самого головного – на візку будуть встановлені колеса, щоб можна було в сільській місцевості по грунтовці, по піску проїхати”, – ділиться планами винахідник.

Як ніхто, Олександр розуміє, чому люди з порушеннями опорно-рухового апарату роками не виходять з дому. Сам не ходить з 13-ти років через захворювання м’язів – міопатію. Тоді ж переобладнав перший візок для себе.

“Добивати недоступність – однолітки можуть піти кудись – в магазин, цирк. А ти не можеш – бо кругом сходинки, бордюри”, – розповідає він.

Тепер майстер-самоучка придумує, як електровізки з конвеєра переобладнати індивідуально – залежно від хвороби людини. Такого в Україні не робить ніхто.

“Це життєво необхідно. Людина без нормальної спинки буде відчувати біль, у неї можуть виникнути пролежні. Або, якщо вона не може управляти рукою – потрібно переробити управління під ногу, або підборіддя”, – говорить майстер.

На переобладнання потрібно в середньому треба кілька тисяч доларів. Зарубіжні аналоги – втричі дорожче – і за роботу Олександр бере недорого, іноді навіть працює в збиток. Тому що розуміє – у більшості людей з інвалідністю грошей немає. А за їх подяку майстер готовий працювати і без вихідних.

До того ж, іноземці і не чули про реалії української інфраструктури. Тому візки Олександра Стадниченка унікальні – тому що пристосовані тому числі і до українських доріг.

Якби не власна розробка – і за ворота не зміг би виїхати сам.

Але Олександр вірить – якщо дуже захотіти – можна подолати будь-які перешкоди. Уже почав втілювати в життя свою мрію – обладнає для себе будинок на колесах, щоб об’їздити всю Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*