Вперше хлопець із рідкісною спинальною м’язовою атрофією став студентом (ВІДЕО)

Вперше хлопець із рідкісною спинальною м’язовою атрофією став студентом (ВІДЕО). данило куц, діагноз, спинальна м'язова атрофія, студент, інклюзія, person, human face, outdoor, clothing, smile, man, jacket. A young man sitting in front of a building

Унікальний студент навчатиметься у харківському університеті імені Каразіна. 17-річний Данило Куц з дитинства пересувається на візку – у нього спинальна м’язова атрофія. Втім, це не завадило йому стати першим студентом в Україні із таким діагнозом. Уже з осені він почне вчитися, а також працюватиме в інклюзивній школі з дітьми та їхніми батьками, інформує Телеканал новин «24».

У родині Куц вміють жартувати над усім. Кажуть, загартувало життя.

Данило ріс здоровою дитиною, але в 10 місяців лікарі виявили у нього рідкісне генетичне захворювання – спинальна м’язова атрофія. Хвороба уражає спинний мозок і порушує роботу м’язів ніг і шиї. М’язи поступово слабнуть, і дитина пересідає у спецвізок. Але при цьому розумовий розвиток у не страждає.

Хлопець багато читає, вчить англійську, почав малювати, а цього року здійснив свою мрію – вступив до вишу. Він перший студент в Україні з таким захворюванням. Уже з вересня хлопець буде вивчати психологію в університеті Каразіна.

Фах обрав за покликанням – онлайн підтримує всіх своїх друзів.

Випадки бувають різні: когось дівчина кинула, хтось з батьками посварився. Головне, не нашкодити, так. Бути веселим, щоб коли з тобою спілкуються, не було якогось тиску,
– сказав майбутній психолог Данило Куц.

Окрім цього, майбутній студент – затятий фанат футболу. Заохочує до спорту і молодшого брата.

“Коли нам поставили діагноз, то сказали, що 4-5 років максимум жити. Усе. Таке не лікується, навіть не намагайтеся. Але намагаємося! І будемо намагатися далі і, думаю, будемо приносити користь”, – розповіла мама Данила Наталія Куц.

Вперше хлопець із рідкісною спинальною м’язовою атрофією став студентом. данило куц, діагноз, спинальна м'язова атрофія, студент, інклюзіяДанило Куц

У це вірять усі, хто знає Даниїла. Зокрема, на випускному директорка ліцею запропонувала школяру роботу – працювати з дітьми з інвалідністю та їхніми батьками. Адже з вересня навчальний заклад стане інклюзивним.

Даниїл переконаний, що інклюзія в навчальній школі буде корисною не лише школярам, а і всьому суспільству. А поки хлопець мріє допомагати іншим, його мати прагне одного – аби в Україні нарешті з’явились новітні ліки, які б допомогли її сину.

Не треба вважати наших дітей баластом. Тим більше, в світі вже є ліки. В Україні ще поки немає. На жаль. Ми дуже сподіваємося (що з’являться – 24 канал),
– зазначила Наталія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*