Втрата пам’яті та ампутації: як хлопець з інвалідністю з Харківщини став чемпіоном України (ФОТО)

Втрата пам’яті та ампутації: як хлопець з інвалідністю з Харківщини став чемпіоном України (ФОТО). дмитро жирний, аварія, армреслінг, чемпіон україни, інвалідність

Втрата пам’яті та ампутації: як хлопець з інвалідністю з Харківщини став чемпіоном України. дмитро жирний, аварія, армреслінг, чемпіон україни, інвалідністьЧемпіон України з армреслінгу Дмитро Жирний. Фото надав співрозмовник

Дмитро Жирний, який живе у місті Південне на Харківщині, потрапив у аварію майже 6 років тому. Він переніс черепно-мозкову травму, ампутації ніг і правої руки, має I групу інвалідності. У хлопця дієва тільки ліва рука, на ногах — протези.

Суспільне Харків розповідає історію хлопця, який попри травми став чемпіоном України з армреслінгу.

“Розумів, що треба жити далі”

Дмитро потрапив в аварію 30 березня 2017 року, перебував у комі. Про цю подію він згадувати не хоче: майже нічого не пам’ятає ні про цей день, ні про події того місяця.

“Спочатку не пам’ятав життя до аварії взагалі. Потроху за допомогою фотографій та друзів пам’ять повернулася”, — розповідає Дмитро.

Після того як Дмитро Жирний вийшов з коми, йому довелося перенести три операції. Пам’ятає, як ампутували ногу, вставляли пластину у череп і оперували руку.

Найбільш запам’яталася операція на руці. Це були 4 години пекельного болю. Коли хірург робив мені перев’язку, я вже питав в нього: “Чи можна мені займатися армреслінгом?”
Дмитро Жирний

Після аварії Дмитру було важко адаптуватися до нового життя — довелося вчитися заново говорити, ходити та розробляти ліву руку. У цьому йому допомагав батько. Каже, що спочатку не міг поворухнути навіть пальцями на руці.

“Я розумів, що треба пристосовуватися, і жити далі”, — згадує хлопець.

Тренувався по Viber

Дмитро почав займатися армреслінгом у 2020 році. Написав тренеру у Facebook, і попросив допомогти з заняттями. Той сказав, що головне — мати бажання.

“Тренер займався зі мною по Viber. У мене є вебкамера на комп’ютері, і я тренувався вдома з гирею та гантелями”, — говорить спортсмен.

Втрата пам’яті та ампутації: як хлопець з інвалідністю з Харківщини став чемпіоном України. дмитро жирний, аварія, армреслінг, чемпіон україни, інвалідністьДмитро Жирний. Фото надав співрозмовник

Вдома Дмитро тренувався приблизно пів року. Потім тренер почав возити Дмитра до Харкова й займатися з ним у залі. Згодом у хлопця з’явився ще один тренер, з яким він їздив на міжнародні змагання.

Втрата пам’яті та ампутації: як хлопець з інвалідністю з Харківщини став чемпіоном України. дмитро жирний, аварія, армреслінг, чемпіон україни, інвалідністьСпортсмен Дмитро Жирний. Фото надав співрозмовник

Наприкінці 2022 року хлопця прийняли у збірну України.

Майже за 3 роки я став чемпіоном України. Вийшло так, що у жовтні 2022 року я виступав за Україну у Туреччині, і посів друге місце
Дмитро Жирний

“Ви не розумієте, що це для мене, хлопця з інвалідністю I групи. Це дуже емоційно круто. Я перший раз був закордоном у двох країнах — у Польщі, де була пересадка на літак, і у Туреччині на змаганнях”, — говорить Дмитро Жирний.

Наразі у Дмитра є усе необхідне для занять — ручки для армреслінгу та гирі для тренувань. Дмитро мріє про протез на руці, однак каже, що це дуже дорого: протез, який він хоче, коштує два мільйони гривень.

Ольга Ульянова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*