Юлія Ресенчук, президентка благодійного фонду АІК

Юлія Ресенчук, президентка благодійного фонду АІК. юлія ресенчук, активистка, благодійний фонд аік, інвалідність, інклюзія

Юлія Ресенчук, президентка благодійного фонду АІК. юлія ресенчук, активистка, благодійний фонд аік, інвалідність, інклюзіяЮлія Ресенчук (Фото:Juliya Resenchuk via Facebook)

Юлія Ресенчук — активістка та президентка благодійного фонду АІК, який допомагає реалізуватися у сфері IT людям з інвалідністю та просуває ідеї інклюзії в українському суспільстві, пише НВ.

Ресенчук (до заміжжя — Козлюк) народилася в 1983 році в Києві. 2001-го вступила до Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» на факультет соціальних технологій. Коли Ресенчук була на останньому курсі, вона потрапила в автомобільну аварію та зазнала серйозної травми хребта. З 23 років активістка пересувається за допомогою візка.

«Цей досвід я називаю „шлях до самої себе“, адже саме в ті найскладніші моменти мого життя мені довелося пережити і прийняти дуже багато речей. Я ніби опинилася наодинці з собою, і там, у своїй маленькій кімнаті, я зустрілася з собою віч-на-віч. Мені довелося чесно зізнатися собі, що моє життя повністю розбите. І щоб вибратися з цього всього, мені потрібно активізувати всі особисті ресурси», — розповіла вона.

Декілька років пішло на реабілітацію та відновлення, потім Ресенчук прийняла рішення змінити своє життя з урахуванням нових умов.

«Моя інвалідність ніколи не була причиною не працювати. Навіть навпаки — робота із самого початку моєї травми була для мене порятунком. Я прагнула працювати, бути корисною, потрібною. Не чекаючи на роботу мрії, я почала з волонтерства, потім — громадська діяльність, очолила фонд, організовувала проєкти», — згадує активістка.

2009 року Ресенчук очолила благодійний фонд АІК (Асоціація інклюзивної країни). Сьогодні організація, створена у 1999 році, представляє інтереси людей з інвалідністю в Україні та на міжнародному рівні, а також просуває ідеї інклюзивності в українському суспільстві за допомогою ІТ-технологій.

«Наріжним каменем діяльності очолюваного мною фонду завжди було і є питання самореалізації людей з інвалідністю. Адже я переконана, що коли людина працює — вона живе», — зазначила Ресенчук.

Разом із командою фонду вона допомагає реалізуватися у сфері IT людям з інвалідністю. Фонд займається програмою навчання BeQA Today. Проєкт дозволяє людям з фізичною інвалідністю здобути безкоштовну освіту та базові знання зі спеціалізації Тестування програмного забезпечення (Software Testing) та допомогти зі стажуванням в IT-компаніях України або на фрілансі. Для участі у проєкті необхідно заповнити анкету, надіслати коротку однохвилинну відео-візитку та пройти співбесіду. Кандидати повинні мати знання англійської мови на рівні, не нижчому від pre-intermediate.

Крім різних освітніх проєктів, фонд активно порушує тему безбар’єрності, доступності та дотримання прав людей з інвалідністю.

Ресенчук систематично пропагує тему інклюзивності у своєму Facebook, вона є одним із запрошених експертів Українського культурного фонду та взяла участь у створенні освітнього курсу від Мінцифри Безбар’єрна грамотність.

Разом із чоловіком Вадимом Ресенчуком, з яким вони познайомилися під час роботи у фонді, активістка активно подорожує світом. Пара разом виховує сина, наприкінці минулого року йому виповнився рік.

«Я є президентом благодійного фонду, я одружена, навчалася у США, подорожую світом і навіть стрибала з парашутом і занурювалася з аквалангом. І все це я зробила, пересуваючись у візку. Ніколи не пізно прийняти рішення та змінити своє життя. Головне — дуже бажати цього та маленькими кроками йти до своїх цілей», — резюмувала Ресенчук.

Юлія Ресенчук, президентка благодійного фонду АІК. юлія ресенчук, активистка, благодійний фонд аік, інвалідність, інклюзія

Ця публікація створена НВ за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди ІСАР Єднання, погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду США.

Редактор: Олександр Стрельников

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*