В Україні через недостатнє фінансування підвищується рівень інвалідності серед тих, хто хворіє на гемофілію

В Україні через недостатнє фінансування підвищується рівень інвалідності серед тих, хто хворіє на гемофілію ГЕМОФІЛІЯ ЛІКУВАННЯ ФІНАНСУВАННЯ ІНВАЛІДИЗАЦІЯ ІНВАЛІДНІСТЬ

“Всеукраїнське товариство гемофілії” заявляє про підвищення інвалідності серед пацієнтів через недостатнє бюджетне фінансування закупівлі якісних препаратів.

Громадське об’єднання “Всеукраїнське товариство гемофілії” за підсумками першого комплексного дослідження ситуації з гемофілією в Україні, відзначає високий рівень інвалідизації пацієнтів з цим захворюванням. Основною причиною цього є відсутність можливості хворим з цим рідкісним генетичним захворюванням отримувати повний курс лікування через недостатнє бюджетне фінансування закупівлі якісних препаратів для лікування цієї хвороби. У той же час, за словами, голови організації пацієнтів Олександра Шміло, в Європі люди з гемофілією не мають інвалідності і можуть вести нормальний спосіб життя.

Зокрема, в ході обговорення результатів дослідження в прес-центрі Українських Новин було озвучено, що в Україні 99% хворих на гемофілію є інвалідами. За даними статистики, на сьогодні в Україні було зареєстровано 2596 пацієнтів, хворих на гемофілію, з яких 667 – діти.

Шміло додав, що в Україні досі для лікування гемофілії застосовуються антигемофільна плазма і кріопреципітат, які малоефективні і несуть загрозу інфікування хворих такими захворюваннями як Гепатит С і ВІЛ.

“Не дивлячись на те, що останнім часом ситуація із закупівлею препаратів істотно покращилася, людям з гемофілією в Україні все ще недоступні багато інноваційних препаратів, які не несуть ризику інфікування, більш зручні в застосуванні, не вимагають внутрішньовенного введення і мають триваліший ефект”, – зазначає голова “Всеукраїнського товариства гемофілії”.

Зі свого боку, представники виробників медпрепаратів, які взяли участь в роботі круглого столу, заявили про свою готовність вести діалог з державою для того, щоб зробити інноваційні препарати доступними для українців. “У нас є можливість надавати значні знижки на сучасні препарати. Може йтися про 50% -70% зниження вартості ліків, які рятують пацієнтів і якісно покращують їх життя. У Європі вже давно працює механізм довгострокових контрактів, і ми готові використовувати його і інші можливості в Україні”, – зазначає Деян Нешич генеральний директор компанії “Рош Україна”.

Однак наразі ефективність лікування гемофілії в Україні, за даними дослідження, далека від європейських показників. За словами генерального директора українського офісу німецької дослідницької групи IFAK Institut Сергія Говорухи, з усіх опитаних інститутом хворих на гемофілію 90% повідомили, що їх стан в порівнянні з минулим роком не покращився або став гірше.

“Ми бачимо, що з точки зору пацієнтів не вирішені ключові проблеми, пов’язані з перебігом і лікуванням цього захворювання – це недостатня кількість препаратів, їх низька якість і високий ризик інфікування. Так, за даними дослідження, 85% опитаних хворих вказали, що протягом останнього року вони не були забезпечені необхідною кількістю препаратів для проходження повного курсу лікування в рамках держпрограми”, – прокоментував результати дослідження Сергій Говоруха.

У свою чергу представник Європейського консорціуму гемофілії Деклан Нун зазначив, що при вирішенні проблем з гемофілією в кожній країні важлива відповідальна позиція держави. Однак представники Міністерства охорони здоров’я України не знайшли можливості взяти участь в обговоренні результатів першого комплексного дослідження ситуації з гемофілією, проведеного з ініціативи організації пацієнтів.

“Українські Новини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*