Фонду соціального захисту інвалідів — 25 років

Фонду соціального захисту інвалідів — 25 років. чернігівщина, працевлаштування, реабілітація, фонд соціального захисту інвалідів, інвалідність, circle, abstract, logo, trademark, clipart, design, graphics, font, electric blue, graphic. A drawing of a face

Історія Фонду соціального захисту інвалідів налічує 25 років. У його обласному відділенні на Чернігівщині сьогодні працює п’ятнадцятеро людей.

У числі добрих справ обласного відділення Фонду – реалізація спільно з центрами зайнятості, органами соціального захисту населення, громадськими організаціями, працедавцями та МСЕК Проекту Програми розвитку ООН «Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятості».

Крім того, проблему працевлаштування осіб з інвалідністю вирішують за рахунок цільових коштів Фонду, які спрямовуються на створення нових та збереження вже існуючих робочих місць на підприємствах, засновниками яких є громадські організації інвалідів.

За поданням Національного комітету спорту інвалідів України з Фонду виділяються кошти на проведення таборів активної фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів у Західному реабілітаційно-спортивному центрі. Тільки цього року спортивну реабілітацію там пройшли 38 мешканців області з вадами слуху і зору, ураженнями опорно-рухового апарату, наслідками дитячого церебрального паралічу, вадами фізичного і розумового розвитку.

Результатом такої роботи став успішний виступ збірної України на XV літніх Параолімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. Серед цьогорічних тріумфаторів — прилучанин Олег Лень, гравець параолімпійської збірної України з футболу, яка здобула золото Параолімпіади.

Сьогодні в області перебуває на обліку в органах соцзахисту понад чотири з половиною тисячі інвалідів-візочників. Для допомоги таким людям було створено громадську організацію «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку «Інтеграція» та за кошти Фонду придбано ортопедичні пристрої – тренажери, які використовуються для відновлення рухів ніг та рук.

За фінансового сприяння обласного відділення Фонду поповнюється матеріально-технічна база чотирьох центрів реабілітації дітей-інвалідів: обласного Центру соціальної реабілітації, міських центрів у Прилуках та Ніжині, районного у смт Козелець, де щорічно проходять реабілітацію близько тисячі дітей.

Позитивні напрацювання відділення має і у співробітництві з вищими навчальними закладами. Тільки за 2016 рік фінансову допомогу на навчання отримали 10 людей з інвалідністю. Сьогодні відділення Фонду акцентує свою увагу на фінансування витрат на навчання таких людей з сільської місцевості.

Фонд соціального захисту інвалідів та його відділення у Чернігівській області і у подальшому всі свої зусилля спрямовуватимуть на заходи соціальної та фізичної реабілітації людей з інвалідністю.

За інформацією обласного відділення
Фонду соціального захисту інвалідів

Чернігівська ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*