Дедалі більше організацій розширюють свої програми для людей з інвалідністю, проте Україні ще потрібно багато працювати над інклюзивністю. Тому людям з інвалідністю, які хочуть отримати нові знання та навички, варто активно шукати можливості. Про це виконавча директора громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко заявила «Детектор медіа». Видання зібрало поради організаціям і людям з інвалідністю.
«Банально, але слід стукати в усі можливі двері. Треба дослідити всі доступні можливості у вашому місті та регіоні. Можна звернутися до професійно-технічних училищ, центрів перекваліфікації, навчальних курсів і приватних шкіл», – сказала виконавча директора громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.
Вона також зазначила, що не варто соромитися звертатися напряму до потенційних роботодавців, цікавитися можливостями стажування чи навчання за їхніми програмами.
Також Дар’я Сидоренко назвала базові речі, які варто пам’ятати всім, хто планує запускати інклюзивні навчальні програми. Зокрема, це:
Достатній контраст — текст і важливі графічні елементи повинні контрастувати з фоном для забезпечення належної видимості.
Мультимедійність — слід додавати субтитри або текстові транскрипти для аудіо та відео, щоб користувачі з порушеннями слуху могли отримувати інформацію.
Переклад жестовою мовою — відео з перекладачами жестової мови мають бути високої якості з чіткими жестами та гарним освітленням.
Альтернативний текст — слід додавати текст для зображень, об’єктів та анімацій, щоб користувачі з порушеннями зору могли зрозуміти їх зміст.
Відмова від користування миготливими елементами — фото, відео й анімації не мають містити спалахів або миготливого контенту, адже це може негативно впливати на людей з епілепсією.
Розмір елементів — текст і зображення мають бути достатньо великі та чіткі, щоб їх можна було легко прочитати та розгледіти.
Повну версію матеріалу читайте за посиланням.
Бойко Марина