Кадровий голод в Україні можуть вирішити люди з інвалідністю – Дар’я Сидоренко

Кадровий голод в Україні можуть вирішити люди з інвалідністю – Дар’я Сидоренко. дар’я сидоренко, ліга сильних, працевлаштування, ринок праці, інвалідність

Кадровий голод в Україні можуть вирішити люди з інвалідністю – Дар’я Сидоренко. дар’я сидоренко, ліга сильних, працевлаштування, ринок праці, інвалідність

На відкритому ринку праці України кадровий голод, у той час як приблизно два мільйони людей з інвалідністю не залучені до роботи. Виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко у колонці для Економічної правди наголосила, що з боку держави немає механізмів стимулювання, які б дозволили працевлаштувати людей з інвалідністю.

На ринку критичний брак кваліфікованих працівників, та водночас сотні тисяч людей не мають доступу до ринку праці та змушені розраховувати на державні виплати та гуманітарну допомогу.

«Наразі в Україні працює лише 17% людей з інвалідністю. Це означає, що приблизно 2 мільйони людей з інвалідністю не залучені до роботи. І це дані до війни. Якщо ми дивимось на міжнародну практику, то у країнах Європейського союзу 51,3% активних людей з інвалідністю працездатного віку мають оплачувану роботу. Водночас у ЄС не гордяться цим показником, а постійно наголошують, що він може бути значно більшим», – наголосила Дар’я Сидоренко.

В українських реаліях людина, яка втратила здоровʼя через різні причини, не має опції працювати декілька годин на тиждень, як це часто є країнах Європи. У бізнесу є свої цілі і правила гри, а ось з боку держави немає механізмів стимулювання, які б дозволили працевлаштувати людей з інвалідністю. Немає також і ефективних державних та місцевих програм.

Частка проблеми – у законодавстві. В Україні діє застарілий кодекс законів про працю за 1971 рік, не працює в повній мірі система штрафних санкцій за недотримання квотування щодо кількості працевлаштованих людей з інвалідністю.

Потрібне комплексне рішення, яке базуватиметься на переході від благодійного підходу до інвалідності до правозахисного. Тобто визнати, що людина з інвалідністю має спектр прав на рівні з іншими, які мають бути забезпечені незалежно від її стану здоров’я: на працю, на відпочинок тощо.

Повний текст блогу читайте на сайті Економічної правди за посиланням.

На Всеукраїнському форумі психічної інклюзії в Києві Дар’я Сидоренко наголошувала, що підхід по працевлаштування людей з інвалідністю має відповідати Конвенції ООН. Тобто бути не актом благодійності, а повноцінною можливістю знайти роботу на відкритому ринку праці.

У травні 2023 року 16 громадських організацій, які захищають права людей з інвалідністю підтримали заяву «Ліги Сильних» щодо реформування сфери працевлаштування.

adminpress

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*