Десять днів у реанімації та 5 складних операцій. Литовський волонтер, який допомагає українцям, проходить реабілітацію. Через уламок російської ракети йому ампутували ногу. Іноземець возив нашим армійцям дрони, старлінки та авто для спецзавдань. Після поранення відновлюється у себе на Батьківщині. Невдовзі обіцяє повернутися з новою допомогою. Більше у сюжеті нашого Віталія Залевського.
За декілька метрів від литовського волонтера прилетів “Іскандер”. Річардас згадує перші хвилини після вибуху у Покровську, що на Донеччині, 24 червня:
“Спершу відчув одну ногу. Ага, пальці ворушаться. Іншу ногу. Теж пальцями ворушити можу. О, трохи поранений. Так думав, доки до лікарні не доїхав. Коли вже отямився, після операції, побачив, що немає ноги. То був шок”.
Цей день литовський волонтер називає другим днем народженням. Тоді чоловік мав повертатися додому, однак усе пішло не за планом. Через тяжке поранення його терміново забрали до лікарні. Один із уламків ракети влучив йому в ногу, медикам довелося її ампутувати. Річардас пробув у реанімації десять днів. Коли окупанти вгатили по місту, російське залізяччя летіло з усіх боків – згадує друг Річардаса.
“Я побачив вогонь! Тільки потім відчув удар, вибухову хвилю. Зверху все сипалося на нас. Ми почали перегукуватися, чи всі живі. Чи все добре. І почули, що Річардас кричить: “Нога! Нога!”, – зазначив литовський волонтер Сигитас Маляускас.
Інші литовці зазнали контузій. Через удар по Покровську загинули п’ятеро людей, понад сорок – були поранені. Тоді разом з іншими іноземними волонтерами Річардас привіз для українських бійців допомогу – всюдихід, старлінк та дрони. Нині чоловік у себе на Батьківщині, переніс п’ять складних операцій. Тепер відновлюється.
“Тяжко… багато крові втратив. Було зараження крові. Усе відбувалося дуже складно. Дякувати Богові, що це все припинилося. У Покровську був житловий район. Навколо – жодних військових об’єктів. Це були звичайні будинки та мирні жителі”, – наголосив Річардас Савіцкас.
За весь час великої війни Річардас та інші литовські волонтери везли допомогу у найгарячіші точки фронту. Серед них – Авдіївка, Краматорськ та Ізюм. Гроші на необхідне збирають разом із литовським народом.
“Мета цього удару з російського боку – щоб нас злякати. Щоб литовці та інші країни не підтримували Україну. Але нас не злякали!”, – заявив волонтер Сигитас Маляускас.
Попереду у Річардаса ще одна складна операція. Після повної реабілітації литовський волонтер знову приїде до України, вже на протезі. І продовжить допомагати українцям.
Віталій Залевський