Адаптація міського середовища до потреб людей з інвалідністю – основна мета цільової програми «Київ без бар’єрів»

Адаптація міського середовища до потреб людей з інвалідністю – основна мета цільової програми «Київ без бар’єрів». аудит, благоустрій, громадськість, програма київ без бар’єрів, інвалідність, indoor, floor, ceiling, wall, person, room, clothing, table, desk, furniture. A group of people in a room

Адаптація міського середовища до потреб людей з інвалідністю – основна мета цільової програми «Київ без бар’єрів». аудит, благоустрій, громадськість, програма київ без бар’єрів, інвалідність

18 грудня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили міську цільову програму «Київ без бар’єрів».

Програма спрямована на створення безбар’єрного середовища у всіх елементах міського господарства. Для цього планується створити комунальне підприємство «Центр інформаційної та науково-методичної підтримки й адаптації міського середовища для маломобільних груп населення».

Загалом на всі заходи, які передбачені в документі протягом чотирьох років, закладено 446,8 млн грн. Понад 130 млн грн спрямовано на забезпечення безперешкодного доступу до транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури. У рамках програми передбачено обладнання будівель та об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури пандусами й утримання їх в належному технічному стані. Також на пішохідних переходах понижуватимуть бордюри, а регульовані переходи напрямними огородженнями та спеціальними звуковими світлофорами для безпечних умов руху людей з вадами зору.

«Власне, саме громадськість буде визначати, які об’єкти та місця у столиці треба облаштувати, аби Київ став таки дійсно безбар’єрним європейським містом. Відтак, буде створено відповідний адресний перелік таких місць. Увесь наступний рік буде присвячений аудиту благоустрою столиці. Процедура буде проходити за участю громадських організацій, які представляють людей з інвалідністю», – зазначив директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.

Також у рамках програми буде збільшено кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями. Окрім того, передбачено дотримання вимог безбар’єрності як основних при здійсненні благоустрою територій, парків, скверів та пляжів.

Значну увагу буде приділено створенню умов для навчання дітей з інвалідністю у неспеціалізованих навчальних закладах. Також програма націлена на широке залучення інклюзивних дітей до мистецької, творчої та спортивної діяльності.

Цільову програму «Київ без бар’єрів» підтримали 67 депутатів.

Київська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*