Чоловік з інвалідністю під час повітряної тривоги не зміг потрапити до укриття: чи доступні сховки для маломобільних криворіжців (ВІДЕО)

Чоловік з інвалідністю під час повітряної тривоги не зміг потрапити до укриття: чи доступні сховки для маломобільних криворіжців (ВІДЕО). кривий ріг, доступність, крісло колісне, укриття, інвалідність

Чоловік з інвалідністю під час повітряної тривоги не зміг потрапити до укриття: чи доступні сховки для маломобільних криворіжців. кривий ріг, доступність, крісло колісне, укриття, інвалідність

У січні біля зупинок громадського транспорту одне за одним почали з’являтися модульні укриття. Їх встановили задля безпеки криворіжців під час обстрілів. В цьому матеріалі ми розповідали, скільки на це витратили коштів.

В сховках є світло, а також лавки для сидіння. Біля укриттів встановили біотуалети. Під час монтажних робіт укриття обладнали пандусами, завдяки чому в них можуть перечекати повітряні тривоги люди з інвалідністю та батьки з дитячими візочками.

Попри це у понеділок, 5 лютого, у мережі facebook з’явилося відео, у якому громадський активіст і голова ГО «Рух без меж» на своїй сторінці підняв питання недоступності одного з таких укриттів для людей на кріслах колісних. Відео супроводжував коментар.

«Якщо пандуси будують – значить це комусь потрібно! В Кривому Розі це – Галочка. Саме для галочки, а не Юрочки і Наталочки недоумки з міського виконкому роблять ОЦЕ. Два роки війни. Жодного бордюру не прибрано в місті. Ви вже бачите на вулицях ветеранів у кріслах? І не побачите – їх не чекають криворізькі джунглі», – зазначив Юрій Понькін.

Скріни з відео Юрія Понькіна

У повідомленні йшлося про укриття на зупинці громадського транспорту «Універмаг», що у Покровському районі міста. Журналісти krivbass.city звернулися до Юрія Понькіна, аби він прокоментував ситуацію.

За словами очільника ГО «Рух без меж» темою модульних укриттів він зацікавився, як тільки почув про те, що їх планують встановлювати у місті.

«По сфері моєї діяльності вони мені були цікаві саме з інклюзивного боку, тому хотілося бути впевненим, що ці укриття будуть мати вільний доступ саме для осіб на крісла колісних і батьків з дитячими візочками, може для літніх людей буде зручніше», – зазначає Юрій.

Юрій проживає неподалік зупинки «Універмаг», їздить за закупами до місцевої крамниці. І от під час одного з таких шопінгів, 5 лютого, у місті оголосили повітряну тривогу і всі покупці попрямували на вихід. Не став винятком і Юрій. Чоловік планував перебути тривогу в укритті, але не судилося. На кріслі колісному, яким він пересувається містом, потрапити туди було неможливо.

«Я звернув на нього увагу, вирішив туди заїхати і не зміг потрапити, бо майданчик обнесений бордюром повністю по периметру і я об’їхав навколо, зняв це на камеру. Так, мені б могли допомогти заїхати на тротуар перехожі, але справа у тому, що моє крісло дуже важке, аби його підняти, потрібно задіяти чотирьох кремезних чоловіків», -додає Юрій, який пересувається на кріслі колісному.

Голова ГО додає, що за день до того у мережі бачив відео, на якому доступність до укриття в іншому районі міста була обмежена через ще одну причину – багнюку біля заїзду до сховку. Через це і зайти на власних двох, і заїхати на візку туди було проблематично.

«Це проблема міста, проблема давнішня, я постійно її озвучую, що у нас якщо щось робиться, щось облаштовується пандусом, то далі цього пандуса виконавці цього не бачать, вони не бачать що майданчик може бути обнесений бордюром чи десь може бути тротуар полущений. Це халатне відношення», – вважає Юрій Понькін.

Вирішення цього питання Юрій бачить у залученні до подібних робіт громадськості і людей, які пересуваються містом на візках. Він впевнений, що люди у таких питаннях залюбки допоможуть і проконсультують. Також голова ГО зазначив, що у кожному районі міста є комітет доступності, там є кілька представників і всі вони розуміють що таке інклюзивність, але до них, вочевидь, не звертаються.

«Я буду обов’язково виносити це питання на найближчих засіданнях комітетів з доступності як в міському, так і в районних, хай перевіряють. Я є членом комітету доступності, входжу туди як голова ГО, спробую достукатися таким чином», – підсумував громадський діяч.

А ми нагадаємо, що скаргу на зачинене/недоступне укриття можна надсилати у спеціальний чат – бот.

Тетяна Висоцька

KRIVBASS.CITY

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*