Доступність у нашій громаді презентували на конференції в Івано-Франківську

Доступність у нашій громаді презентували на конференції в Івано-Франківську. івано-франківськ, володимир-волинський, доступність, конференція, інвалідність

Доступність у нашій громаді презентували на конференції в Івано-Франківську. івано-франківськ, володимир-волинський, доступність, конференція, інвалідність

Днями перший заступник Володимир-Волинського міського голови Ярослав Матвійчук разом із начальником управління містобудування та архітектури Андрієм Трофимуком взяли участь у конференції «Аналіз доступності, чутливості до конфліктів та перспектив розвитку міжмуніципальних соціальних послуг у пілотних громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», яка проходила у місті Івано-Франківську.

На захід прибули представники громад з Волині, Рівненщини, Житомирщини, Одещини, Львівщини, Закарпаття та Полтавщини, які перед міжнародними донорами презентували інформацію про стан справ із доступністю, наявні проблеми із цим у своїх населених пунктах.

У рамках конференції її учасники відвідали івано-франківський реабілітаційний центр, який переїхав на захід України з Краматорська і саме зараз, завдяки об’єднанню зусиль влади і бізнесу, розпочав свою роботу. Фінансується він коштом державного бюджету, а обладнання, облаштування приміщення забезпечили за рахунок коштів міжнародних партнерів.

Окрім цього, поспілкувались з виробниками реабілітаційного обладнання, які працюють в Івано-Франківську. Ознайомились із пристосованими ліфтами у невеликих будинках, зі сходоходами для крісел колісних, що дає можливість у приміщеннях, де немає ліфта, доставляти людину з інвалідністю на вищий поверх або спускати з нього.

Перед колегами з інших громад та міжнародними донорами Ярослав Матвійчук розповів про результати дослідження проблемних об’єктів доступності Володимира, проведеного фахівцями Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». У місті п’ять установ визнані такими, що потребують поліпшення доступності: центр культурних послуг, культурно-мистецький центр, ліцей № 2, територіальний центр соціального обслуговування та ВЦФЗН «Спорт для всіх». Саме по цих об’єктах збіглась думка робочої групи та громадян, які взяли участь у спеціальному опитуванні.

Також перший заступник міського голови презентував напрацювання Володимир-Волинської міської територіальної громади: роботу інклюзивно-ресурсного центру, ГО «Берег надії», нещодавнє відкриття ветеранського простору «ВетеранХаб», підготовку до будівництва реабілітаційного центру для військовослужбовців, роботу з іноземними партнерами тощо.

Говорилось про те, що у нашому місті вже є на балансі автомобіль, який надає послуги з перевезення відвідувачів інклюзивно-ресурсного центру, де проходять реабілітацію понад 50 дітей. Однак є потреба у придбанні подібного соціального таксі, яке на базі територіального центру соціального обслуговування населення функціонуватиме для перевезення осіб старшого віку та наших військових, які проходитимуть реабілітацію після поранень. Міжнародні донори взяли цю інформацію до уваги.

«Багато програм для нашого міста уже профінансовано в рамках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», в тому числі і закупівлю спецтехніки для наших комунальних підприємств. Тож надіємось, що нам допоможуть і з автомобілем для територіального центру, а також із іншим необхідним обладнанням.

Слід уже сьогодні створювати у наших містах усі необхідні умови для українців, які потерпають від війни, для військовослужбовців, які будуть повертатися додому. Їм необхідні будуть якісна реабілітація, можливості зручного пересування та психологічна підтримка. У цьому напрямку вже чимало процесів запущено як у нашій області, так і у самій громаді. Будемо працювати далі», – зазначає Ярослав Матвійчук.

Володимир. Офіційний сайт міста

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*