Доступність Запоріжжя для людей із інвалідністю, мам із дитячими візочками та інших маломобільних груп населення вивчали 1 серпня місцеві мешканці-активісти та київський організатор заходу Дмитро Щебетюк (ВІДЕО)

Доступність Запоріжжя для людей із інвалідністю, мам із дитячими візочками та інших маломобільних груп населення вивчали 1 серпня місцеві мешканці-активісти та київський організатор заходу Дмитро Щебетюк (ВІДЕО). дмитро щебетюк, запоріжжя, доступність, перевірка, інвалідність

Доступність Запоріжжя для людей із інвалідністю, мам із дитячими візочками та інших маломобільних груп населення вивчали 1 серпня місцеві мешканці-активісти та київський організатор заходу Дмитро Щебетюк. дмитро щебетюк, запоріжжя, доступність, перевірка, інвалідність

Результатом своєрідної «інспекції» має бути створення он-лайн мапи доступності та мобільний додаток.

Запоріжанка Марія Корхова все життя на інвалідному візку. Навіть дала йому ім’я – Артем. Дівчина побувала в багатьох містах нашої області, але мріє подорожувати Україною.

– “Я вважаю, що ця мапа допомогла би не тільки людям на візочках, але й для міста, щоб громадяни бачили, що люди на візках теж існують і теж ходять до різних закладів. Щоб заклади намагалися щось зробити. Це допомогло б їм залучати людей. Мені доводиться запитувати в знайомих або писати до самого закладу, щоб дізнатися чи доступний він. Доводиться чекати відповіді деякий час, а інколи – не відповідають, не читають повідомлення. Ця мапа була би дуже корисною ” – каже запоріжанка Марія Корхова.

Представники організації Доступно.UA. Її перевірили на безбар’єрність 200 закладів із 15-ти міст України. 33 з них облаштовані для маломобільних груп населення, зокрема, людей із інвалідністю, мам із дитячими візками. У рамках проєкту планують перевірити громадський простір, транспорт та інфраструктуру у восьми містах України аби відмітити доступні місця на мапі.

Доступність Запоріжжя для людей із інвалідністю, мам із дитячими візочками та інших маломобільних груп населення вивчали 1 серпня місцеві мешканці-активісти та київський організатор заходу Дмитро Щебетюк. дмитро щебетюк, запоріжжя, доступність, перевірка, інвалідність

– “Вона є одним з інструментів, щоб поширювати в Україні тренд доступності. Для того, щоб власники закладів, взагалі люди, що мають якесь відношення до будівництва, архітектури задумувались, розуміли, що це потрібно для всіх, а не тільки для людей на візках. Якраз нормалізація інвалідності відбувається, мо розповідаємо також мотиваційні зустрічі відбуваються. Ми робимо от перевірки, створюємо сайт, додатки, на яких люди зможуть от фільтрувати і так далі” – розповідає засновник організації Доступно.UA Дмитро Щебетюк.

Он-лайн мапу доступності міст презентуватимуть у грудні на інклюзивному форумі.

UA: ЗАПОРІЖЖЯ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*