Інклюзивність та доступність. У Музеї історії Дніпра проводять унікальні екскурсії для людей з вадами зору (ФОТО)

Інклюзивність та доступність. У Музеї історії Дніпра проводять унікальні екскурсії для людей з вадами зору (ФОТО). дніпро, вади зору, доступність, музей, інклюзивність

Інклюзивність та доступність. У Музеї історії Дніпра проводять унікальні екскурсії для людей з вадами зору. дніпро, вади зору, доступність, музей, інклюзивність

У Дніпрі на час зимових канікул для дітей організували майстер-класи з виготовлення поробок. Заняття щодня проходять у міських бібліотеках. Долучитись до них можуть діти від 5 років (або менші, але у супроводі батьків). Прийшли зробити новорічне паперове оленятко і пані Катерина зі своєю чотирирічною донечкою Анастасією.

«Ми прийшли вперше. Настенька каже, що їй сподобалось. Хоче ще сюди прийти. Думаю, такі майстер-класи дуже корисні, вони розвивають моторику дитини, уяву, з’являється додаткове спілкування», – поділилась пані Катерина.

Щоденно майстер-класи з виготовлення поробок відвідують 25-30 дітлахів. Вони розпочинаються у міських бібліотеках об 11 годині та тривають до 12-ї. Потім на малечу чекає перегляд мультфільмів. Аби на власні очі побачити, як проходять заняття, черговий по місту Євген Хорошилов під час інспекційного об’їзду завітав на майстер-клас.

«Тривають зимові канікули, і ми не могли позбавити дітей можливості відпочити, гарно провести час та отримати нові навички. Саме тому Центральна бібліотека спільно з мережею міських бібліотек щодня пропонує дуже цікаву, насичену програму на будь-який вік. Чекаємо всіх охочих, участь безкоштовна», – зазначив заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту гуманітарної політики ДМР Євген Хорошилов.

Наступна точка інспекції – Музей історії Дніпра. Тут черговий по місту перевірив інклюзивність закладу та наскільки він облаштований для людей з інвалідністю. Про це йому доповіла директорка закладу Олександра Бірюкова.

«Наш музей є одним з найкращих в Україні в питанні інклюзивності та доступності. У 2023 році нам вдалось реалізувати дуже важливий проєкт «Доступний Музей історії Дніпра», він є спільним з Українським культурним фондом. Основна увага була приділена відвідувачам, які мають порушення зору. Ми зробили мнемосхему. З її допомогою люди з вадами зору можуть орієнтуватися в закладі. Також ми видали екскурсію нашим музеєм шрифтом Брайля (15 екземплярів) та першу в Україні книжку з історії Дніпра, написану шрифтом Брайля (50 екземплярів). Ці видання також доступні і в міських бібліотеках», – зазначила директорка КП «Музей історії Дніпра» Олександра Бірюкова.

«Музей історії Дніпра – перший міський заклад культури, який відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення рф. Одним із головних завдань музею стало поглиблення співпраці з соціально незахищеними верствами населення, реалізація соціальних програм. За 2023 рік музей відвідало понад 2 тис. ВПО. Окремо ми працюємо з військовими, які проходять реабілітацію або у перебувають у відпустці. Близько 400 військових у тому році відвідали музей за спеціальною програмою. Також було проведено акцію для дітей загиблих воїнів. Її відвідало 257 дітей», – підсумував Євген Хорошилов.

Дніпровська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*