Львів перевірили на доступність для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

Львів перевірили на доступність для людей з інвалідністю (ВІДЕО). дмитро щебетюк, львів, доступність, перевірка, інвалідність

Львівські заклади сфери обслуговування перевірили, наскільки вони доступні для людей на інвалідному візку. Такий тест місту влаштували вже вчетверте в межах ініціативи «Доступно UA». Ті ресторани, кав’ярні, магазини, які комфортні кожному, відзначають наліпкою. А ще невдовзі запрацює і мобільний додаток. Він підказуватиме навіть ширину дверей чи кут нахилу пандуса певного закладу, інформує “Zaxid.net”.

«Ширина дверей має бути 90 см — це за державними будівельними нормами. Кут нахилу пандуса ‒ 5 градусів. Ми записуємо всі ці дані, звісно. Поріг же ж має бути до двох сантиметрів, всередині ‒ без перешкод для руху», ‒ розповів Дмитро Щебетюк, організатор ініціативи «Доступно UA».

У додатку також зазначатимуть, чи є парковка для інвалідів, велопарковка, облаштована вбиральня, чи в закладі є зона для дітей і чи це дружня територія для тварин. Ці фільтри користувач зможе обрати самостійно.

«Цього разу ми пройшли близько 20-ти локацій, із них в центрі дві локації, які ми рекомендуємо. Є також ще торгові центри, і Центр Шептицького також додався цього року. Якщо порівнювати з іншими українськими містами, то я щойно повернувся з Білої Церкви, Запоріжжя, Кривого Рогу, Херсона, Миколаєва, то тут взагалі прекрасно відчув себе, як у Європі», ‒ додав Щебетюк.

Така ревізія для Львова не остання, запевняє Дмитро. Тестувати збираються ще й держустанови, театри, кінотеатри. А в майбутньому чоловік сподівається, що його ініціатива запровадить тренд на доступність закладів.

Зореслава Губарь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*