На Хмельниччині триває робота над створенням безбар’єрного простору

На Хмельниччині триває робота над створенням безбар’єрного простору. кнп хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни, зустріч, проект, розробка, інвалідність

На Хмельниччині триває робота над створенням безбар’єрного простору. кнп хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни, зустріч, проект, розробка, інвалідність

4 квітня в режимі онлайн відбулася консультативна зустріч уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності Тетяни Ломакіної та заступника начальника ОВА Сергія Ткачука щодо розробки флагманських проектів у межах виконання плану заходів із створення безбар’єрного простору на 2023-2024 роки.

До обговорення долучилися головний архітектор області Ірина Дунаєвська, директорка КНП “Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни” Оксана Бочкарьова, заступник директора Хмельницького обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю – голова Хмельницького обласного товариства Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів в Україні» Анатолій Савчук та представник Департаменту охорони здоров’я ОВА.

Метою таких зустрічей є надання консультацій представникам ОВА щодо розробки флагманських проектів, які стануть візитною карткою області у створенні безбар’єрного простору. Нагадаємо, що на минулому засіданні Комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при ОВА окремі керівники структурних підрозділів презентували свої флагманські проєкти, що включають економічну, освітню, громадянську, цифрову, інформаційну та соціальну складову. Загалом на розгляд було запропоновано 9 проєктів.

Після їх обговорення та вивчення 5 з них були надіслані уповноваженій Президента України з питань безбар’єрності, де команда фахівців надала перевагу флагманському проекту “Реконструкція частини приміщень лікувального корпусу та благоустрій прилеглої території КНП “Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни”.

Під час реалізації даного проекту основна увага буде приділена приведенню до норм безбар’єрності як самого приміщення лікувального закладу, так і території навколо. Для реалізації можуть бути задіяні різні джерела фінансування (державний або обласний бюджет, приватні або донорські кошти, гранти).

Варто зазначити, що інші флагманські проекти знайдуть відображення у заходах обласного плану заходів на 2023 і 2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

За словами заступника начальника ОВА Сергія Ткачука, цей флагманський проект є пріоритетним для області, оскільки даний медичний заклад займається реабілітацією поранених військових та інших категорій громадян. “Сучасна безбар’єрність і ті виклики та заходи, які сьогодні стоять перед нами потребують значного покращення. Тому ми докладемо максимум зусиль, аби в рамках реалізації такого флагманського проекту вирішити актуальні проблеми обласного госпіталю ветеранів війни”, – сказав посадовець.

В свою чергу, уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна наголосила, що це має бути не лише зручна будівля для людей, а в першу чергу послуга. Тобто, від моменту коли людина потрапляє у медичний заклад до моменту повернення її до нормального життя, вона має отримати сукупність послуг: від лікування та реабілітації до реалізації себе в сучасному світі.

В продовження спілкування, сторони обговорили умови та заходи щодо реалізації даного флагманського проекту та висловили сподівання на якнайшвидшу його реалізацію на теренах області.

Хмельницька обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*