Продовжується робота щодо створення безбар’єрного простору на Тернопільщині

Продовжується робота щодо створення безбар’єрного простору на Тернопільщині. національна стратегія, тернопільщина, безбар’єрний простір, нарада, інклюзія

Продовжується робота щодо створення безбар’єрного простору на Тернопільщині. національна стратегія, тернопільщина, безбар’єрний простір, нарада, інклюзія

Відбулася нарада Офісу Президента України за участі Олени Зеленської з головами облдержадміністрацій на якій було розглянуто питання забезпечення інклюзивності будівель і споруд та забезпечення безбар’єрного простору в Україні.

Під час наради, у якій взяв участь голова облдержадміністрації Володимир Труш, детально розглянули стан та якість виконання вимог державних будівельних норм з питань інклюзії – у першу чергу, при спорудженні об’єктів “Великого будівництва”.

На території нашої області представниками ОДА обстежено 12 таких об’єктів (школи, садочки та спортивні об’єкти) за результатами яких були підготовлені відповідні звіти.

«Безбар’єрність має бути суспільною нормою. Важливо, аби стандарти формування безбар’єрного простору були дотримані у новозбудованих об’єктах президентського проєкту Велике будівництво. Адже це установи з новою філософією та підходами. Крім того, робота триватиме і на раніше збудованих об’єктах, аби переобладнати їх, згідно з нормами ДБР. На Тернопільщині обстеженню підлягають майже 1800 об’єктів. Серед них – лікарні, дитячі садки, будівлі соціального захисту та пенсійного фонду, ЦНАПи, залізничні вокзали, автовокзали тощо», – зазначив Володимир Труш.

Також обласною державною адміністрацією завершується розроблення обласного плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Перед затвердженням, цю своєрідну дорожню карту буде подано на розгляд громадськості, у першу чергу, громадським організаціям людей з інвалідністю.

Тернопільська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*