Ніби ми живемо в нереальній реальності, де на папері є все, – Юлія Буденчук про недоступність Нововолинська для дітей з інвалідністю (ВІДЕО)

Ніби ми живемо в нереальній реальності, де на папері є все, – Юлія Буденчук про недоступність Нововолинська для дітей з інвалідністю (ВІДЕО). нововолинськ, доступність, проблема, проїзд, інвалідність

Ніби ми живемо в нереальній реальності, де на папері є все, – Юлія Буденчук про недоступність Нововолинська для дітей з інвалідністю. нововолинськ, доступність, проблема, проїзд, інвалідність

Відсутність інклюзивного майданчику в парку Нововолинська; проблема, яка виникла із пільговим проїздом дітей з інвалідністю; недоступність міста для людей з інвалідністю – про ці та інші питання говорили в студії БУГу.

Розмову вели із головою ГО “Світ для дітей” Юлією Буденчук та членом цієї ж організації Андрієм Близнюком. Вони обоє є батьками дітей з інвалідністю, тому як ніхто знають, з якими проблемами стикаються щодня.

Юлія Буденчук розповіла, що у Нововолинському міському парку встановили дитячий майданчик, але не врахували інтереси дітей з інвалідністю. Тому вирішила звернутися до влади міста, аби дали дозвіл доукомплектувати його інклюзивними гойдалками.

“Дитинство має бути у всіх однакове. Дайте тільки дозвіл, а ми встановимо їх самі. Відповідь на звернення отримали прогнозовану…”, – говорить голова громадської організації.

Підняли в ефірі БУГу і тему про пільгові перевезення. Нагадаємо, із запровадженням у Нововолинську окремих рейсів на проїзд пільгових категорій населення, виникла проблема: школярі не можуть доїхати на навчання, а в інших маршрутках доводиться платити.

“Це не наші примхи і забаганки, що діти з інвалідністю мають першочергове право на пільговий проїзд – таке законодавство. І чому це право забирають?”, – обурюється Юлія Буденчук.

Більше про доступність Нововолинська для дітей та людей з інвалідністю – у відеоінтерв’ю.

“Таке відчуття, що ми живемо в нереальній реальності, де на папері все є. Дивіться, Нововолинськ такий доступний, а в такому ж місті і того нема, каже влада. Чому ми рівняємося, де гірше? Хочу, щоб з нашого міста брали приклад, щоб воно було одним із перших, а не “а там немає”… Ми повинні робити для себе все, а не шукати де немає, тому і в нас не буде. У Нововолинську, наприклад, Палац культури є недоступний для людей з інвалідністю. На звернення від міської влади прийшла відповідь, що в жодному місті він не є доступний. Звичайно, установа будувалася за радянських часів, але нещодавно провели реконструкцію, але… інтереси людей з інвалідністю не врахували. Хоча усі будівлі згідно законодавства мають бути доступними”, – Юлія Буденчук.

«БУГ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*