Олександр Лисенко: Пандуси в будинках сприятимуть більшій мобільності сумчан із інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

Олександр Лисенко: Пандуси в будинках сприятимуть більшій мобільності сумчан із інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). суми, багатоповерхівка, мобільність, пандус, інвалідність, tree, fence, outdoor, clothing, person, man, people, plant, park, woman. A group of people standing on top of a wooden fence

Олександр Лисенко: Пандуси в будинках сприятимуть більшій мобільності сумчан із інвалідністю. суми, багатоповерхівка, мобільність, пандус, інвалідність

У Сумах багатоповерхівки, де мешкають візочники, коштом міського бюджету обладнують вхідними пандусами.

Про обсяг виконаних і запланованих робіт на брифінгу 3 липня розповіли міський голова Олександр Лисенко, його заступник Альона Дмітрєвская та директор департаменту інфраструктури міста Григорій Яременко.

Роботи з облаштування пандусу у 4-му під’їзді буд. №с 1/1 по вул. Харківській розпочались 20 червня. З’їзд облаштовується з фасаду будинку. Всередині він підходитиме до дверей квартири візочника, а зовні переходитиме в доріжку. За кілька днів приступлять до облаштування пандусу в буд. № 25 по вул. Інтернаціоналістів.

«Будинки, що зводились раніше, від початку не були пристосовані під потреби людей з інвалідністю, з тим, аби вони мали змогу вийти на вулицю. Нині ми це виправляємо. Робимо одночасно власне пандус, вхідну групу та доріжку від пандусу. Проведення даних робіт, безумовно, сприятиме більшій мобільності сумчан із інвалідністю, дозволить їм не сидіти в чотирьох стінах. Відповідні звернення надходять і ми на них реагуємо», – зазначив міський голова.

Загалом до титульного списку на поточний рік департамент інфраструктури міста включив 12 будинків, будинки за адресами: вул. Інтернаціоналістів, 25; вул. Інтернаціоналістів, 65Б; вул. Котляревського, 2/6; вул. СКД, 10; вул. Г. Кондратьєва, 144/2; вул. Івана Сірка, 15; вул. Івана Сірка, 33; вул. Харківська, 1/1; вул. Пушкіна, 20; пр-т. М. Лушпи, 29; вул. Холодногірська, 31, вул. Інтернаціоналістів, 8. У кожному будинку запланували зробити по пандусу, а у буд. № 1/1 по вул. Харківській – два (1-й і 2-й під’їзд).

За словами заступника міського голови Альони Дмітрєвской, титульний список формували у відповідності до звернень від містян із інвалідністю. На початок року таких було 13, всі ці адреси і врахували. У поточному році надійшло ще два звернення. Загалом же у Сумах проживають 692 особи з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних.

Григорій Яременко повідомив, що 13 березня департамент інфраструктури міста уклав договір на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво об’єктів житлово-комунального господарства: влаштування пандусів до житлового будинку за першими шістьма адресами. Наразі така готова по об’єктах: вул. Інтернаціоналістів, 25 (179 659 грн.); вул. Харківська, 1/1 (4-й під’їзд, 120 875 грн.); вул. Харківська, 1/1 (1-й під’їзд, 208 588 грн.); вул. Котляревського, 2/6 (136 978 грн.).

Нині укладається договір на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво об’єктів житлово-комунального господарства: влаштування пандусу до житлового будинку за адресою: вул. Холодногірська, 31 та на реконструкцію об’єктів житлово-комунального господарства: влаштування пандусів до житлового будинку за адресою: вул. Котляревського 2/6.

По буд. № 65Б по вул Інтернаціоналістів і № 10 по вул. СКД, де у процесі розробки проектно-кошторисної документації з’ясувалось, що обладнати пандус неможливо, тож опрацьовуються інші варіанти вирішення питання.

Протягом поточного року, зазначив директор департаменту інфраструктури міста, буде розроблена проектно-кошторисна документація по всіх об’єктах, що внесені до титульного списку. Пандусів буде збудовано шість. По трьох роботи будуть завершені до кінця липня або на початку серпня.

Торік по місту було зроблено сім вхідних пандусів: чотири – за кошти міського бюджету, три – за кошти обслуговуючих організацій.

Інформаційний портал Сумської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*