Площа Двірцева у Львові не пристосована для незрячих і людей у візках (ВІДЕО)
Уповноважений президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич здивований порушеннями українського законодавства реконструкторами площі Двірцевої біля залізничного вокзалу у Львові, інформує «ІА Дивись.info».
Про це він написав на власній сторінці у Facebook.
До допису Сушкевич прикріпив відеоматеріал, у якому національний координатор програми «Безбар’єрна Україна» Ярослав Грибальський аналізує доступність відремонтованої Двірцевої.
«Площа після реконструкції доступнішою для людей з інвалідністю не стала, швидше навпаки, – каже Грибальський. – До реконструкції людей, які користуються інвалідними візками, можна було підвезти машиною аж під пандус, що на вході. На тротуарі було відведено місце для осіб, які керують транспортом з ручним керуванням. Зараз парковка для такого транспорту знаходиться на відстані 150 метрів від пандуса. І тепер у будь-яку погоду – в дощ, сніг чи під палючим сонцем – особи з інвалідністю мусять долати цей шлях».
Нерозуміння забезпечення безбар’єрного середовища у Львові…
Сумно, що мій колега і наша львівська команда мають високий рівень нерозуміння забезпечення архітектурно безбар’єрного середовища у чудовому, улюбленому мною, місті Львові.Дивує, що конкретні позиції порушення українського законодавства, визначені відповідно до Конвенції ООН, львівські можновладці та ще й за підтримки декого на національному рівні трактують як: «щось не сподобалось Грибальському».Шановні! Ярослав Грибальський є особистістю національного рівня як висококваліфікований експерт з проблем безбар’єрності для маломобільних груп населення, національний координатор з питань безбар’єрності і один із авторів нашої команди по створенню Державних будівельних норм України «Інклюзивність будівель і споруд».Все таки сподіваюсь на законопослушність і цивілізованість опонентів Ярослава Володимировича…
Опубліковано Валерієм Сушкевичем Пʼятниця, 10 січня 2020 р.
Грибальський стверджує, що погіршилася ситуація і для людей, котрі не бачать і подорожують самі. Раніше їх можна було підвезти автомобілем безпосередньо до головного входу і, висадивши, підвести до переговорного пристрою, повідомити чергового по вокзалу, який далі брав під опіку незрячу людину. Після реконструкції незряча людина, котру висадили з машини в призначеному місці, мусить самотужки долати 150 метрів до вокзалу, орієнтуючись завдяки тростині. А зробити це не так легко.
«Поєднання гранітної плитки з колотим каменем, котрий проклали хвилями, впоперек пішохідного шляху, неприпустиме. Адже незряча людина, намацавши тростиною різницю між гладким та горбатим, вважає, що це направляючий орієнтир і може потрапити в небезпеку.
Пересуватися у візку по площі також не є безпечно. Подекуди камінь виступає з площини на 1,5-2 сантиметри – є ризик коліщатку заштопоритися і людині вилетіти з інвалідного візка (чи дитині – з дитячого візка).
Загрозу несуть також дощоприймачі з великими отворами на шляхах пішоходів по всій площі, які не відповідають будівельним нормам. В такий отвір випадково можуть потрапити і колесо візка, і тростина незрячої людини, і підбори взуття», – підсумував Ярослав Грибальський.
Актуальні новини
- Группы инвалидности в Украине: виды, список заболеваний и порядок оформления
- Які пільги мають інваліди ІІ групи загального захворювання?
- Чи може виїхати за кордон чоловік, який має інвалідність третьої групи. Реальність та фейки
- Условия назначения пенсии по инвалидности в Украине
- Пенсионное обеспечение людей с инвалидностью
Залишити відповідь