У Львові знімають кіно про пригоди двох незрячих друзів

У Львові знімають кіно про пригоди двох незрячих друзів. львів, кіно, незрячий, пригода, інвалідність

У Львові знімають кіно про пригоди двох незрячих друзів. львів, кіно, незрячий, пригода, інвалідністьфото умовне, автор: Роман Балук

У 2021 році Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» започаткувала новий напрямок роботи – зйомки кіно. Зокрема, комедійного фільму, тривалістю 30 хвилин, про пригоди двох незрячих друзів.

Нову ідею осередку підтримало управління соціального захисту Львівської міської ради, а до знімального процесу долучилися режисер Андрій Сніцарчук та чимало львівських акторів і артистів (Роман Федоришин, Ярослав Нудик, Світлана Мелеш, Ярослав Киргач, Ігор Данчук, Марта Кулай, Роман Мартин, Олександр Чешеров та ін.

«У головних ролях – двоє незрячих чоловіків, яких режисер відібрав на кастингу серед осіб з інвалідністю по зору. Варто зауважити, що в кастингу брали участь не лише львівські, але й незрячі з інших областей України. Перемогу в кастингу здобули львів’янин Михайло Петрів та мукачівець Василь Човбан.

Зйомки фільму тривають, і до їх завершення залишилося відзняти найскладнішу сцену – політ головних героїв на парапланах. Очікуємо сприятливої погоди та оптимального вітру! І, звісно, презентації нової стрічки за участі інклюзивної команди – професійних акторів з різних театрів Львова та незрячих аматорів, які раніше могли лише мріяти про статус кіноакторів. А майбутнім глядачам наперед зауважимо, що цей фільм про незрячих не буде сумним та статичним. Навпаки, незабаром глядачі матимуть нагоду побачити інше життя людей з інвалідністю по зору – цікаве, насичене, сатиричне, змістовне, азартне, омріяне. Врешті, як у всіх!» – розповіла Оксана Потимко, керівниця Ресурсного центру Львівської політехніки, громадська діячка й радниця міського голови Львова.

До слова, за результатами зйомок першого фільму, де головні герої – тотально незрячі люди, режисер Андрій Сніцарчук має намір продовжити серію пригод двох незрячих друзів.

Контактний телефон для ЗМІ: +38 (097) 2440684, Оксана Потимко.

Пресслужба ЛМР

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*