Пресреліз: У Сумах громадськість просить депутатів допомогти з озвученням світлофорів та облаштуванням безпечних переходів

Пресреліз: У Сумах громадськість просить депутатів допомогти з озвученням світлофорів та облаштуванням безпечних переходів. суми, депутат, доступність, круглий стіл, інвалідність, ground, outdoor, wheel, person, tire, bicycle wheel, land vehicle, bicycle, bike, vehicle. A bicycle parked on a sidewalk

Пресреліз: У Сумах громадськість просить депутатів допомогти з озвученням світлофорів та облаштуванням безпечних переходів. суми, депутат, доступність, круглий стіл, інвалідність

17 липня у Сумах громадська організація “Бюро правничих комунікацій” організувала круглий стіл на тему “Облаштування елементами доступності адміністративних будівель, комунальних закладів та об’єктів інфраструктури м. Суми”, куди запросили депутатів Сумської міської ради, аби поділитись із народними обранцями найболючішими проблемами, пов’язаними з доступністю міста для маломобільних груп громадян. Захід відбувся в онлайн-форматі.

За словами менеджерки проєкту Марини Єжкун «Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності в м. Суми», у такий спосіб громадськість сподівається привернути увагу депутатського корпусу до проблем доступності у місті: “Запрошені депутати входять до складу профільних комісій, а тому вироблені в процесі обговорення тези сприятимуть глибшому розумінню проблематики та стимулюватимуть до прийняття відповідних рішень депутатами”, – зазначила Марина Єжкун.

За словами координаторки ГО Дарії Сасси, одним із першочергових питань доступності для людей з порушеннями зору є обладнання світлофорних груп на перехрестях у м. Суми звуковими сповіщувачами. Перші 4 перехрестя були озвучені ще у 2017 році. Після цього робота зупинилась. Громадськість неодноразово зверталась щодо продовження забезпечення “озвучування” міських світлофорів із відповідними листами до міських посадовців, втім за 3 роки ніяких зрушень не відбулось. Наразі першочерговим є озвучення світлофорів на перехрестях по вул. Наб.р.Стрілка – пл. Незалежності та перехрестя вул. Леваневського – вул. Троїцька. Неподалік від цих перехресть розташовані Сумська обласна лікарня, МСЕК, інші установи, куди регулярно звертаються люди з інвалідністю, а самі перехрестя є широкими, і без відповідного звукового супроводу їх важко подолати.

“Озвучені світлофори потрібні не тільки для осіб з порушенням зору. Такі перехрестя є безпечними, тож і люди літнього віку, особи з інвалідністю, діти будуть зручно, безпечно переходити дорогу. Це буде універсальне рішення для всіх”, – зазначила Дарія Сасса.

Ще одна проблема – безпечні дороги та переходи. Голова ГО “Рука допомоги” Олег Габ розповів, що основною проблемою доступності в Сумах є відсторонення, а інколи й порушення принципу доступності самими керівниками тих управлінь та підприємств, які мають займати активну позицію в цьому процесі. Як приклад, Олег Габ навів проведення капітального ремонту дороги на вул. Харківська.

“Всі переходи, починаючи з 1 квітня 2019 року, де відбувається капітальний ремонт, мають бути обладнанні елементами доступності, передбачені новим ДБН, – звукові світлофори, тактильна плитка, відповідна висота бордюрного каменю. Вже зараз ми бачимо, що встановлення таких елементів не планується, тож, ймовірно, після завершення ремонту ця вулиця буде так само недоступною”.

Усі листи та звернення від осіб з інвалідністю спрямовуються на департамент соціального захисту населення, які не мають відповідного впливу на будівельні та інші роботи, які відбуваються в місті. Олег Габ пропонує депутатам проводити наради, де заслуховувати керівників управлінь та підприємств, які опікуються будівництвом, а також запрошувати на ці зустрічі представників міського комітету доступності – осіб з інвалідністю.

З 20 депутатів, яких запрошували на засідання круглого столу, у ньому взяли участь лише двоє – депутатка обласної ради Лілія Ричкіна та депутатка Сумської міської ради Оксана Кубрак.

Зокрема, Оксана Кубрак попросила письмово звернутись до всіх депутатів Сумської міської ради з листом, де детально описати усі озвучені під час круглого столу проблеми, пов’язані із доступністю, що потребують першочергового вирішення. Лілія Ричкіна також висловила готовність озвучувати проблематику доступності Сум перед обласними депутатами.

Вікторія Литвиненко, заступниця начальника департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради розповіла, що нині в місті немає комплексної програми доступності, питання цієї сфери включені до інших програм. До планування ініціатив громадськістю посадовиця порадила також залучати міський комітет доступності.

Цей захід відбувся у рамках проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації у сфері доступності м. Суми”, який реалізує ГО “Бюро правничих комунікацій” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*