Результати дистанційного моніторингу доступності громадської приймальні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Результати дистанційного моніторингу доступності громадської приймальні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. міндовкілля, громадська приймальня, доступність, моніторинг, інвалідність, abstract, art, screenshot. A close up of a metal bench

З метою з’ясування інформації про стан забезпечення доступності громадської приймальні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (далі – Міндовкілля) для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено дистанційний моніторинг, що здійснювався шляхом направлення опитувальників доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За результатами опрацювання отриманої інформації з’ясовано, що приміщення громадської приймальні Міндовкілля частково відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. На вході до приміщення наявний пандус, кут нахилу якого не відповідає вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2018 № 327, водночас пандус в приміщенні повністю відповідає вимогам доступності. Дверні прорізи та турнікети достатньо широкі для проходження крісла колісного. Крім того, наявні тактильні таблички та візуальна інформація, що дозволяє орієнтуватися в просторі та послугах.

Втім, на вході до приміщення відсутня кнопка виклику персоналу, на сходах при вході до будівлі та в приміщенні відсутні тактильні смуги та/або кольорове маркування.

В ліфті відсутні тактильні позначки та світлові (графічні) позначення поверхів зі звуковим сигналом. Санвузол не повністю адаптований для потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних.

Для безперешкодного відвідування особами з інвалідністю та іншими маломобільним групам населення громадської приймальні Міндовкілля існує потреба в усуненні недоліків, виявлених під час моніторингу.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*