Щоб вирішити проблему доступності, потрібно змінити ментальність, — Олег Пругло

Щоб вирішити проблему доступності, потрібно змінити ментальність, — Олег Пругло. полтавщина, доступність, засідання, інвалідність, інфраструктура, person, indoor, sitting, table, wall, group, people, computer, human face, laptop. A group of people sitting at a table

Щоб вирішити проблему доступності, потрібно змінити ментальність, — Олег Пругло. полтавщина, доступність, засідання, інвалідність, інфраструктура

20 червня у Полтавській ОДА відбулося засідання Комітету забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, що при Полтавській облдержадміністрації.

У засіданні взяли участь: т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло, керівники управлінь і відомств ОДА, представники громадських організацій людей з інвалідністю.

Присутні, зокрема, розглянули питання “Про підсумки роботи у сфері створення безбар’єрного середовища для життєдіяльності осіб з інвалідністю”.

Як зазначила регіональний представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України Ірина Твердохліб, наразі на Полтавщині у людей з інвалідністю виникає багато проблем з доступністю будівель, соціальних закладів, транспорту, тощо. Власники цих об’єктів далеко не завжди думають про проблеми людей на візку. Не завжди на них можуть вплинути і державні органи.

Щоб вирішити проблему доступності, потрібно змінити ментальність, — Олег Пругло. полтавщина, доступність, засідання, інвалідність, інфраструктура

“Між обласним комітетом доступності та Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА був підписаний меморандум про співпрацю. Він передбачав перевірку всіх проєктних документацій майбутніх будівель. Але, як з’ясувалося, і Департамент не завжди може вплинути на забудовників. Перевірка відбувається у ручному режимі, як в області, так і в місті. Якщо ми встигаємо потрапити на будівельний об’єкт і вказати забудовнику на недоліки у інклюзивності, тоді він вносить зміни. Як приклад можна взяти аеропорт “Полтава”. Після нашої перевірки він став більш доступним для людей з інвалідністю, хоча на другий поверх вони ще потрапити не можуть тому, що немає підйомника. Також залишається проблема з транспортом, належно не облаштовані зупинки, пандуси до будівель, багато недоліків”, – зазначила Ірина Твердохліб.

Для того, щоб зробити інфраструктуру міст доступною для людей з інвалідністю, ті люди, від яких залежить вирішення цього питання, повинні розуміти людей з обмеженими можливостями. На цьому у своїй доповіді наголосила заступник начальника управління — начальник відділу по забудові населених пунктів та містобудови, кадастру управління містобудування та архітектури Департаменту будівництва, містобудування та архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Антоніна Ільїна.

Щоб вирішити проблему доступності, потрібно змінити ментальність, — Олег Пругло. полтавщина, доступність, засідання, інвалідність, інфраструктура

“У 2013 році ми вперше почали робити аудиторські перевірки інфраструктури на доступність. Тоді ці перевірки не дали нам бажаних результатів, оскільки їх робили службовці, посадовці, які не мають інвалідності і мало розуміються на цих потребах. Ми перевірили соціальні об’єкти і підтвердились результати, що надали громадські експерти — соціальні об’єкти мають доступність на 78%. У 2014-2015 роках ми почали робити масштабні аудити закладів освіти, охорони здоров’я і побачили всі недопрацювання. У 2017 році ми зробили інвентаризацію об’єктів соціальної сфери за ознакою доступності. І сьогодні ця база, яку ми напрацьовуємо, має стати фундаментом для реалізації Регіональної цільової програми “Шлях до рівних можливостей”, – сказала Антоніна Ільїна.

Олег Пругло зазначив, що робота у напрямку поліпшення доступності інфраструктури триває і дає позитивні результати. Її необхідно продовжувати, а також вирішувати нові питання, що виникають.

Щоб вирішити проблему доступності, потрібно змінити ментальність, — Олег Пругло. полтавщина, доступність, засідання, інвалідність, інфраструктура

“У напрямку поліпшення доступності інфраструктури є певні позитивні зміни, але проблем вистачає. У порівнянні з країнами ЄС, нам ще є багато над чим працювати. У ЄС для людей з інвалідністю обладнані всі автобуси, зупинки, пішохідні переходи та інше. У цьому напрямку я оптиміст, у нас теж все вийде. Головне – змінити ментальність тих, хто відповідає за питання доступності. Ми це робимо і маємо робити ще активніше”, – сказав Олег Пругло.

Розглянули на засіданні й інші питання порядку денного.

ОКІА “Новини Полтавщини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*