Українці за кордоном впродовж тривалого періоду не отримували належної пенсії по інвалідності: омбудсмен розповів, як вирішити проблему

Українці за кордоном впродовж тривалого періоду не отримували належної пенсії по інвалідності: омбудсмен розповів, як вирішити проблему. дмитро лубінець, кордон, моніторинг, пенсія, інвалідність

Українці за кордоном впродовж тривалого періоду не отримували належної пенсії по інвалідності: омбудсмен розповів, як вирішити проблему. дмитро лубінець, кордон, моніторинг, пенсія, інвалідністьУкраїнцям за кордоном не виплачували пенсії по інвалідності

Омбудсмен взяв на контроль забезпечення пенсіями по інвалідності громадян України за кордоном

Українці за кордоном впродовж тривалого періоду не отримували належної пенсії по інвалідності. Йдеться, зокрема, про українських громадян в Іспанії, Португалії, Чехії та Словаччині

Омбудсмен України Дмитро Лубінець повідомив, що до нього звернулися громадяни України, які проживають за кордоном і повідомили, що впродовж тривалого періоду були позбавленні права на отримання належної пенсії по інвалідності.

“Під час здійснення моніторингу підтвердилися факти порушення права на своєчасне отримання пенсії по інвалідності, яка виплачується відповідно до договорів про соцзабезпечення, ратифікованих Парламентом України. Йдеться, зокрема, про українських громадян в Іспанії, Португалії, Чехії та Словаччині, які за місцем свого проживання пройшли медобстеження для підтвердження інвалідності”, – написав омбудсмен у своєму Телеграм-каналі.

Він також додав, що встановлено порушення права громадян на своєчасне призначення пенсії по інвалідності територіальними органами ПФУ “внаслідок незабезпечення МОЗом, як уповноваженим органом міжнародних угод, оперативного перекладу документів (формулярів зв’язку) про медогляд (переогляд) вказаної категорії громадян, виданих компетентними органами Договірних Сторін”. Тому Дмитро Лубінець вніс подання до МОЗ щодо недопущення порушення конституційного права громадян, які проживають за кордоном, на отримання пенсійних виплат у разі інвалідності та необхідності врегулювання ситуації, яка склалася з перекладом медичних формулярів.

За його словами, наразі Міністерство охорони здоров’я України вжило заходів щодо оптимізації процесів перекладу таких формулярів, організовано процес їх перекладу та складено графік опрацювання. Питання забезпечення прав українців за кордоном, на своєчасне отримання пенсії по інвалідності, призначеної за страховий стаж, набутий в Україні, залишаються на контролі омбудсмен.

Як українцям оформити пенсію з інвалідності за кордоном

Українці, які були змушені виїхати за кордон через війну, мають можливість відновити виплату пенсії з інвалідності. Для цього потрібно подати заяву та надати пакет документів. Заяву можна подати поштою на адресу будь-якого головного управління Пенсійного фонду або онлайн через вебпортал електронних послуг ПФУ.

При поданні заяви потрібно додати наступні документи:

  • Копію паспорта або ID-картки з випискою про місце реєстрації.
  • Копію реєстраційного номера облікової картки платника податків.
  • Копію документа про статус біженця або тимчасового захисту, засвідчену дипломатичним представництвом або консульською установою України або нотаріально.
  • Оригінал документа, що підтверджує життєздатність особи, який надає нотаріус.

Ірина Шпак

Інформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*