Скільки у Львові низькопідлогового транспорту і чи будуть закуповувати новий

Скільки у Львові низькопідлогового транспорту і чи будуть закуповувати новий. львів, колісне крісло, низькопідлоговий транспорт, пандус, інвалідність

Скільки у Львові низькопідлогового транспорту і чи будуть закуповувати новий. львів, колісне крісло, низькопідлоговий транспорт, пандус, інвалідністьФото умовне

Із початку повномасштабного вторгнення кількість людей із інвалідністю у Львові зростає. На офіційному обліку в управлінні соціального захисту ЛМР близько 28 тисяч людей з інвалідністю, із них 1500 пересуваються на колісних кріслах. Вони, зокрема, скаржаться на малу кількість низькопідлогового транспорту в місті.

Сержант 17-ої танкової бригади Євген Назаренко зазначав Tvoemisto.tv, громадський транспорт належно не облаштований, а низькопідлогових трамваїв дуже мало. Тому якщо людина на візку, то до старого вагона зайти неможливо.

«В автобусах ніби й вказана наявність виїзного пандуса, але насправді його нема. Жодного разу не бачив. Тобто або тебе заносять у транспорт, або ти нікуди не їдеш»,– каже він.

Як повідомив Tvoemisto.tv повідомив очільник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило, станом на 2023 рік у Львові налічують близько 306 одиниць низькопідлогового транспорту. Йдеться про 16 трамваїв, 65 тролейбусів та 225 автобусів. Окрім того, у Львові планують закупити додаткові низькопідлогові транспортні засоби. Відтак, у місті з’явиться ще 9 низькопідлогових трамваїв та 68 автобусів такого ж типу.

«Щодня цифра таких транспортних засобів на маршрутах коливається. Бо частина може бути на ремонті, на обслуговуванні чи після ДТП, оскільки буває різне. Тому в середньому протягом дня понад 50% всього транспорту на маршрутах Львова є низькопідлоговим. Йдеться про трамваї, тролейбуси, автобуси комунального АТП та приватних перевізників», – про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив керівник управління вуличної інфраструктури ЛМР Павло Сирватка.

За його словами, ситуація із трамваями ситуація є гіршою, оскільки це найдорожчий вид транспорту і їх непросто виготовити.

Ірина Давосир

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*