ТОП-5 пріоритетів від бізнесу до уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності

ТОП-5 пріоритетів від бізнесу до уповноваженої Президента України з питань безбар’єрності. тетяна ломакіна, уповноважений, бизнес, пріоритет, співпраця, hand, finger

15 червня Указом Президента №248/2021 Тетяну Ломакіну було призначено радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності. Бізнес вітає пані Ломакіну з призначенням на посаду та сподівається, що за її участі Україні вдасться сформувати засади для системної реалізації політики безбар’єрності, моніторингу її ефективності та підвищення прозорості усіх процесів.

Питання безбар’єрності є одним із ключових для відповідального бізнесу, що будує свою діяльність за принципами сталого розвитку та євроінтеграції. Тож спільнота розробила ТОП-5 пріоритетів, які допоможуть посилити співпрацю бізнесу та держави на шляху до створення безбар’єрного середовища в Україні.

По-перше, реформування законодавства щодо працевлаштування людей з інвалідністю у частині розробки стимулів для роботодавців, перегляду підходів до виконання нормативу робочих місць та посилення інституційної спроможності державних органів у сфері зайнятості.

По-друге, налагодження співпраці між різними стейкхолдерами як в особі центральних органів виконавчої влади, так і представників парламенту та бізнесу, що сприятиме інкорпорації питань безбар’єрності у всі подальші нормативно-правові акти.

По-третє, підвищення обізнаності представників бізнесу щодо важливості принципів безбар’єрності, зокрема шляхом поширення інформаційних матеріалів, гарних практик, а також інформування про переваги, які отримують компанії, що не дискримінують, тощо.

По-четверте, залучення кращого європейського досвіду та підходів до створення безбар’єрного середовища, зокрема, в частині підвищення показників цифрової доступності, яка є передумовою для забезпечення доступу населення до адміністративних, фінансових та інших послуг.

По-п’яте, продовження курсу на цифровізацію та спрощення процедури отримання державних послуг.

Варто зауважити, що це новостворена посада, якої не існувало до цього. Тож Європейська Бізнес Асоціація сподівається, що завдяки цьому в країні вдасться вибудувати ефективну безбар’єрну політику.

Європейська Бізнес Асоціація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*