У Києві до питання безбарʼєрності ставляться дуже формально – депутатка Ксенія Семенова

У Києві до питання безбарʼєрності ставляться дуже формально – депутатка Ксенія Семенова. київ, ксенія семенова, депутатка, доступність, інвалідність

У Києві до питання безбарʼєрності ставляться дуже формально – депутатка Ксенія Семенова. київ, ксенія семенова, депутатка, доступність, інвалідністьФото: Наталія Левіна

Депутатка Київської міської ради та заступниця голови комісії з питань цифрової трансформації й адміністративних послуг Ксенія Семенова вважає, що питання доступності та інклюзивності гостро стоїть абсолютно в усіх містах України, і Київ – не виняток. За її словами, часто до питання безбарʼєрності у столиці ставляться формально. Зокрема, це простежується на прикладі розвитку дорожньої інфраструктури.

Про це вона розповіла під час презентації звіту “Оцінка інклюзивного реагування на надзвичайні ситуації. Доступність місць тимчасового проживання для внутрішньо переміщених жінок з інвалідністю”, організованої Fight For Right.

Так, депутатка розповіла про випадки, коли у переходах встановлюють неробочі ліфти або пандуси з занадто різким нахилом, імітуючи при цьому доступність, однак скористатися цими засобами люди з маломобільних груп населення не можуть.

“Якщо є інклюзивність, то люди з інвалідністю самі можуть скористатися послугами, а не чекати, поки їх хто занесе чи перенесе. Минулого року закладали бюджет на ремонти житлових будинків, шкіл і укриттів у них, але нічого не було закладено для пристосування людей з інвалідністю. Говорили, мовляв, треба подумати і можливо зробити це іншим разом”, – наголосила Семенова.

Це питання стосується й інших приміщень, таких як квартири для внутрішньо переміщених осіб та шелтери для жінок, які постраждали від гендерно зумовленого насильства.

“Я була там, і вона зовсім не пристосовані для людей з інвалідністю. Нам вже треба думати над тим, яким чином адаптувати ці приміщення під потреби усіх”, – пояснила вона.

Водночас Семенова наголосила, що наразі дуже важливо просувати ідею того, що весь громадський простір і місця, де надаються соціальні послуги (ЦНАПи, лікарні, садочки, школи) мають бути доступними для людей з інвалідністю.

“Ми живемо в ситуації війни, коли фактично щоденно збільшується кількість людей з інвалідністю. І якщо раніше відбувалася їх стигматизація, мовляв, “ой, тобі не пощастило у житті”, то зараз люди, які отримали травми внаслідок бойових дій чи обстрілів будуть вимагали від влади створення безбарʼєрного простору”, – підсумувала депутатка.

ZMINA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*