У лікарні в Чернівецькій області відкрили палату для людей з інвалідністю (ФОТО)

У лікарні в Чернівецькій області відкрили палату для людей з інвалідністю (ФОТО). сторожинець, лікарня, палата, пацієнт, інвалідність

У лікарні в Чернівецькій області відкрили палату для людей з інвалідністю. сторожинець, лікарня, палата, пацієнт, інвалідністьІнклюзивна палата у Сторожинці. Суспільне Чернівці

У місті Сторожинець Чернівецької області в лікарні облаштували інклюзивну палату. У ній є ванна кімната, облаштована для людей на кріслах колісних. У палаті є холодильник, мікрохвильова піч, електрочайник, телевізор. Також розмістили розкладне крісло для того, хто супроводжує пацієнта.

Про це Суспільному повідомила голова ГО “Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю “Лідер” та представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій ОВА Валентина Добридіна.

На облаштування палати витратили приблизно 240 тисяч гривень. Їх отримали від організацій Numotion Foundation та AAR Japan. За ці гроші зробили капітальний ремонт та купили техніку.

У лікарні в Чернівецькій області відкрили палату для людей з інвалідністю. сторожинець, лікарня, палата, пацієнт, інвалідністьВанна кімната у палаті. Суспільне Чернівці

У ванній кімнаті встановили поручні та сидіння для зручності під час прийому душу.

“Це перший крок, щоб такі палати були в кожному відділенні. Щоб люди з інвалідністю могли почувати себе гідно та отримувати якісні медичні послуги на рівні з іншими”, – розповіла Добридіна.

У лікарні в Чернівецькій області відкрили палату для людей з інвалідністю. сторожинець, лікарня, палата, пацієнт, інвалідністьГолова організації людей з інвалідністю “Лідер” Валентина Добридіна. Суспільне Чернівці

У палаті та ванній кімнаті встановлять кнопку виклику медперсоналу та таблички зі шрифтом Брайля для людей з порушеннями зору.

У Сторожинецькій лікарні шестеро лікарів пройшли навчання з надання медичної допомоги людям з інвалідністю. Такі ж курси заплановані для медсестер, розповів директор Олександр Войцеховський.

За його словами, кількість місць для інших пацієнтів у лікарні не зменшували. Наразі планують розгорнути 20 додаткових ліжок. Раніше люди на кріслах колісних у терапевтичному відділенні лікувалися в загальних палатах.

У лікарні в Чернівецькій області відкрили палату для людей з інвалідністю. сторожинець, лікарня, палата, пацієнт, інвалідністьІнклюзивна палата у Сторожинці. Суспільне Чернівці

У різних відділеннях лікарні протягом року лікуються 15-20 людей, які пересуваються на кріслах колісних. Всього у колишньому Сторожинецькому районі є приблизно 80 людей з інвалідністю першої групи, розповів Войцеховський.

Нещодавно в лікарні облаштували підіймач для людей, які пересуваються на кріслах колісних. Також встановили таблички зі шрифтом Брайля й кольорові відмітки для людей з порушенням зору.

Василь Бурега

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*