Зробити міста безбар’єрними: у Львові представники українських громад вчилися у архітекторів (ВІДЕО)

Зробити міста безбар’єрними: у Львові представники українських громад вчилися у архітекторів (ВІДЕО). львів, архітектор, ветеран, доступний, інвалідність

Зробити міста безбар’єрними: у Львові представники українських громад вчилися у архітекторів. львів, архітектор, ветеран, доступний, інвалідністьБезбар’єрність / 5 канал

Підготувати українські міста для ветеранів з інвалідністю. Як зробити місто безбар’єрним. Представники українських громад вчилися у львівських архітекторів, які вирішують цю проблему. Після теоретичної частини – вирушили на екскурсію тиловим містом. На ній побувала журналістка “5 каналу” Анастасія Ярмоловська.

Екскурсію представникам громад львів’яни розпочинають із культурних пам’яток міста. Архітектори показують меморіальний простір, який зробили доступним.

Учасниця екскурсії Ірина Липка – начальниця Молочанської міської військової адміністрації на Запоріжжі. На початку повномасштабної війни громаду окупували вороги. Взяли чиновницю у полон, де вона перебувала три тижні. Коли її відпустили – пані Ірина виїхала у Запоріжжя. Тепер звідти планує відбудову Молочанська після звільнення. До Львова приїхала, аби перейняти досвід у створенні безбар’єрного міста.

“Ці кроки, які зараз впроваджуються у Львов, і це для нас цікаво і корисно, це ті можливості, які ми будемо опрацьовувати, щоб потім запропонувати нашим ветеранам, які повернуться на наші території”, – зазначає начальниця Молочанської міської військової адміністрації Ірина Липка.

Подивитись, як роблять доступним Львів, приїхав і заступник голови Кам’янець-Подільська – Мирослав Смотров. Чоловік – ветеран війни. Тому каже, як ніхто знає, наскільки важливим є облаштувати комфорт для військових.

“Дуже цікавлять місцеві програми , які розробляються громадами по підтримці ветеранів. Стосовно меморіалу, що вже тут зроблений – так, ми аналізуємо як його зробити, але думаємо, що це робитимемо по закінченні війни, але такі позиції як меморіальні дошки і як сам меморіал облаштований – це можна брати до уваги”, – пояснює заступник міського голови Кам’янець-Подільська Мирослав Смотров.

Чиновники зібралися у Львові на запрошення Шведської асоціації локальних влад та регіонів, яка навчає, як створити міста безбар’єрними, та Інституту Львова.

“Питання і виклики громад вже починають з’являтися, повертаються ветерани і їхні сім’ї, є різні виклики пов’язані з роботою соціальною. Ми дуже закликаємо всіх учасників розповідати що вони роблять, бо те, що ми це проводимо у Львові та ділимось досвідом не означає, що він у нас єдиний”, – пояснює радник міського голови Львова, координатор заходу Остап Процик.

У міськраді Львова кажуть, лише почали виправляти помилки в архітектурі міста, аби зробити його безбар’єрним. Попереду – ще багато роботи.

“Зокрема потрібно рівну поверхню, ми маємо історичний брук, але він не зручний для крісел колісний. Ми виймаємо фактично весь цей брук і за кошти фондів спеціальних ми стесуємо верхню частину бруку, і ставимо його назад на місце. Також доріжка навколо площі ринок ми направляємо їх тактильними смугами для того, щоб уникнути небезпеки”, – розповідає начальник управління архітектури та урбаністики Львівської міськради Антон Коломєйцев.

Представники громад кажуть, зробити міста доступними – це їхній обов’язок, зокрема, перед ветеранами, які втратили здоров’я, боронячи Україну.

Анастасія Ярмоловська, Євген Радіон, Львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*