На Тернопільщині зросла дитяча інвалідність

1 11 3 invalid 3. інвалідності

У Тернопільській області збільшилася кількість дитячих вроджених і спадкових захворювань. Найвищі показники інвалідності у віці до 18-ти років зареєстровані у Чортківському, Теребовлянському, Заліщицькому, Козівському, Кременецькому районах, а найнижчі у Монастириському, Тернопільському, Шумському, Бучацькому, Збаразькому районах.

«Висока питома вага дітей, що народилися з травмами і патологіями центральної нервової системи. Є прогресуючий ріст патологій і хвороб алергічного генезу, збільшення частоти ускладнень вірусних і паразитальних захворювань, у тому числі, контрольованих інфекцій: дифтерії, поліомієліту, туберкульозу та інших. Як результат – підвищення загального числа дітей-інвалідів», – розповів заступник директора департаменту-начальник управління надання медичної допомоги населенню та організаційно-правового забезпечення департаменту охорони здоров’я ТОДА Віктор Овчарук.

Причинами дитячої інвалідності найчастіше стають порушення функції центральної нервової системи, розумова відсталість, порушення скелету, нервово м’язові та нервово-психічні порушення. Також, істотно впливають порушення слуху, зору, функціональні органні порушення при хронічних соматичних хворобах.

Соломія Кручова

Портал “Тернопіль”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*