Цього року більше тисячі інвалідів зможуть оздоровитися в місцевих санаторіях

1 18 4 thumb-newsDocument- 2. інвалідів

1 18 4 thumb-newsDocument- 1

Про це повідомила перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації Тетяна Бабенко.

Внесення необхідних змін до Програми соціального захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки 14 квітня підтримали депутати обласної ради. Так, 15 млн грн виділили для забезпечення санаторно-курортного лікування інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства.

За інформацією Тетяни Бабенко, за ці кошти в місцевих санаторіях зможуть оздоровитися понад тисяча мешканців області, які мають інвалідність. При цьому вона підкреслила, що в область також надійдуть путівки для інвалідів для оздоровлення в санаторіях за розподілом Мінсоцполітики України на суму 3 млн грн.

«За офіційними даними, в Харківській області – 130 тис. інвалідів, в черзі за путівками для оздоровлення в органах соцзахисту знаходяться більше тисячі мешканців регіону. Оскільки більшість з них страждає на серцево-судинні захворювання та захворювання шлунково-кишкового тракту, то лікування в санаторіях Харківської області підходить якнайкраще – у нас багато установ з відповідною спеціалізацією», – підкреслила Тетяна Бабенко.

Вона зазначила: довгий час питання направлення інвалідів у санаторії було «ахіллесовою п’ятою» області, адже розподілом путівок займалися централізовано з Києва. Наприклад, путівками забезпечувалися тільки 20-25% інвалідів регіону.

«Тобто з тисячі за рік могли оздоровитися тільки 250 осіб. Були випадки, коли інваліди стояли в черзі більше 5 років, хоча держава гарантує їм безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням раз на два роки», – пояснила перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення.

Тепер інваліди, які потребують оздоровлення, зможуть відвідати місцеві санаторії за рахунок коштів обласного бюджету. Все, що їм для цього потрібно, – отримати довідку встановленого зразка від медиків і прийти з нею в управління соціального захисту за місцем проживання.

Харківська обласна державна адміністрація +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*