Анна Деркач – перлина з Черкас

Анна Деркач – перлина з Черкас. анна деркач, дцп, еко-мушля, проєкт, інвалідність

Анна Деркач – перлина з Черкас. анна деркач, дцп, еко-мушля, проєкт, інвалідність

«Молодь з інвалідністю – повноцінна й активна частина суспільства. Хочу своїм прикладом надихнути інших до життя за принципами ZeroWaste» – говорить Анна Деркач. Дівчина має інвалідність І групи (ДЦП), але це не заважає їй бути усміхненою активною учасницею багатьох проєктів.

12 березня цього року на території ОСББ «Мрія 15/1» спеціалізованого будинку для сімей з дітьми-інвалідами по вул. Олени Теліги 15/1 у Черкасах відбулася прес-конференція, присвячена офіційному старту проекту Анни Деркач «ЕКО-мушля».

Проєкт спрямований на інтеграцію й соціалізацію молоді з інвалідністю, формування особистих лідерських та комунікаційних якостей, запровадження еко мислення та принципів Zero Waste (буквально – Нуль Відходів) по місцю проживання. Цій події передувала наполеглива й кропітка робота Анни. Ще в жовтні вона стала студенткою Zero Waste Academy, унікального онлайн просвітницького проєкту з управління відходами по-сучасному. Позаду перша частина навчання і конкурс проєктів, серед ста студентів Академії одна з чотирьох перемог серед еко ініціатив – Анна Деркач та її «ЕКО-мушля».

Заплановані результати проекту #ЕКО_мушля;

– створення будинку за принципами #ZeroWaste;

– розвиток еко свідомості спільноти, що проживає у житловому будинку;

– формування практичних навичок з управління відходами;

– формування в молоді лідерських, комунікаційних якостей, особливо у соцмережах, залучення до соціальної активності.

Спочатку Анна Деркач познайомила всіх присутніх зі своїм проєктом. Дівчині важко читати написи презентації через проблеми із зором, але вона все знає напам’ять. Вивчатимуться проблеми упередження відходів та поводження з відходами. Це дуже цікаво з особистого прикладу – адже вони з мамою сортують та компостують. На прес-конференції Аня зробила великий крок до особистої мрії – стати еко лекторкою.

Потім Ліліана Семенюта (м.Харків), менторка і коуч Анни в Академії, провела тренінг-знайомство з принципами Zero Waste. Основна ідея – скорочення кількості відходів до мінімуму, так, щоб нуль відходів потрапляло на сміттєзвалище або сміттєспалювальний завод. Багато хто з присутніх вперше почули словосполучення Zero Waste і дізналися про базові принципи: Refuse – відмова від непотрібного; Reduce – скорочення; Reuse – повторне використання; Recycle – переробка; Rot – компостування.

Керівник ОСББ Віталій Середенко розказав, що порахував економічну вигоду від сортування відходів, і планує утеплення будинку. Ведуться переговори про перерахунок вивозу сміття, адже наразі машина, що забирає відходи, забирає не два бака, як було заплановано, а один тому, що мешканці активно сортують!

На прес-конференції виступив директор департаменту соціальної політики Євгеній Данченко. Він був здивований проєктом і звичайно ж запевнив учасників проєкту, що буде всіляко сприяти його реалізації. Дійсно, у проєкту великий потенціал – адже він важливий для всієї України.

Майже всі присутні (молодь та батьки) – учасники театральної студії “Рампа” для особливих акторів, і це планується використовувати в проєкті. На прес-конференції була присутня Олена Танасевич, художня керівниця «Рампи», і вона сказала:

– Цей захід актуальний, бо проблема торкається кожного. Аня для мене розкрилась як спікерка та авторка проєкту. Я побачила її на ІНШОМУ рівні. Саме в цьому будинку – благодатний ґрунт для людей, що мешкають на обгородженій території. Вони хочуть бути корисними, а це спонукає діяти.

Підвела підсумок події Ліана Деркач, мама й помічниця Ані:

– Для молоді нашого будинку важливо переосмислення нових можливостей, що надає «ЕКО-мушля» – можливість заявити про себе й бути причетним до важливих подій. Зміни вже почались з керівника ОСББ. Він має чіткі цифри по збору пластику та скла. І від цього вже є певний прибуток. На виручені зі вторинної сировини кошти, наприклад, ОСББ закупили фарбу. «У планах – навчання молоді із суто побутових навичок – рахування споживання водопостачання, електроенергії та опалення, – розмірковує Віталій Середенко. – Адже маємо створити концепцію будинку та ОСББ за принципами Zero Waste».

Інформування – перший крок до того, щоб над проблемою усвідомленого споживання задумалося якомога більше людей.

Вас зацікавила ініціатива «ЕКО-мушля»?

Розкажіть про Анну та її проєкт друзям.

Контакти: тел. 0678554428,

Приєднуйтесь: група Анни Деркач «ЕКО-мушля»

Ліліанна Семенюта

ПРОЧЕРК.інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*