Марина Лазебна: Одеський дитячий будинок для дівчат – гарний приклад поєднання опіки, догляду, виховання та набуття основних життєвих навичок

Марина Лазебна: Одеський дитячий будинок для дівчат – гарний приклад поєднання опіки, догляду, виховання та набуття основних життєвих навичок. одеський дитячий будинок – інтернат, догляд, підопічний, реабілітація, інвалідність

Марина Лазебна: Одеський дитячий будинок для дівчат – гарний приклад поєднання опіки, догляду, виховання та набуття основних життєвих навичок. одеський дитячий будинок – інтернат, догляд, підопічний, реабілітація, інвалідність

У ході робочої поїздки до Одеської області Міністр соціальної політики Марина Лазебна відвідала Одеський дитячий будинок – інтернат та ознайомилася з проведенням реабілітації підопічних та наданням соціальних послуг.

«Одеський дитячий будинок для дівчат – гарний приклад поєднання опіки, догляду, виховання та набуття основних життєвих навичок», – зазначила Міністр.

У цій соціально-медичній установі, що була заснована у 1952 році, перебувають понад 100 вихованців з помірною розумовою відсталістю та / або тяжкими розладами психіки, які потребують догляду, навчання та реабілітації, можуть самостійно пересуватися та частково себе обслуговувати.

Марина Лазебна наголосила на важливості розвитку соціальних послуг на рівні регіонів, підвищення їх якості, доступності для вразливих груп населення, які їх потребують, дотримання принципів адресності, індивідуального підходу, зокрема, при впровадженні реабілітаційних заходів для людей з інвалідністю.

У будинку-інтернаті надаються соціальні послуги стаціонарного догляду, денного догляду, підтриманого проживання, створено соціальний гуртожиток на 10 осіб. В установі є необхідне обладнання для проведення реабілітаційних заходів.

Реабілітаційні заходи допомагають вихованцям розвивати необхідні для соціалізації у соціумі навички самообслуговування, комунікації, позитивної поведінки, приготування їжі, користування технічними засобами реабілітації, а також отримати психологічну підтримку, брати участь у діяльності дозвіллєвої, спортивно-оздоровчої, технічної та художньої спрямованості.

Соціальний супровід підопічних соціального гуртожитку та наставництво здійснюється висококваліфікованими фахівцями і спеціалістами: вихователями, вчителями-реабілітологами, вчителями-логопедами, практичним психологом, соціальним педагогом, інструктором з праці, інструктором з ЛФК, інструктором з трудової адаптації, медичними працівниками.

За словами Марини Лазебної, підтримувати такі заклади, де дорослими створена сімейна атмосфера – обов’язок влади усіх рівнів.

Довідково

Серед підопічних Одеського дитячого будинку – інтернату переважна більшість – особи молодого віку, третина з яких – недієздатні, 8 вихованців – до 18 років. За результатами проведення комплексних реабілітаційних заходів 8 мешканців соціального гуртожитку працевлаштовано в установі на посади, що не потребують спеціальної освіти, – прибиральників, двірника, посудомийки, роздавальниці, кухонного працівника тощо.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*