Моніторинговий візит до комунальної установи «Виноградівський дитячий будинок-інтернат» Закарпатської обласної ради

Моніторинговий візит до комунальної установи «Виноградівський дитячий будинок-інтернат» Закарпатської обласної ради. виноградівський дитячий будинок-інтернат, заклад, моніторинговий візит, порушення, інвалідність

Моніторинговий візит до комунальної установи «Виноградівський дитячий будинок-інтернат» Закарпатської обласної ради. виноградівський дитячий будинок-інтернат, заклад, моніторинговий візит, порушення, інвалідність

Працівниками Департаменту моніторингу додержання прав дитини та сім’ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оленою Береговенко, Наталією Романовою та Ольгою Жмуйдою у рамках моніторингового візиту відвідано комунальну установу «Виноградівський дитячий будинок-інтернат» Закарпатської обласної ради (далі – Заклад).

Заклад є комунальною стаціонарною соціально-медичною установою, призначеною для тимчасового (до 6-ти місяців) або постійного (понад 6 місяців) перебування або проживання дітей з інвалідністю вік від 4 до 18 років (далі – Вихованці) та осіб з інвалідністю віком до 35 років з порушенням фізичного, інтелектуального, розумового, з психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, освітніх послуг, реабілітаційних заходів і згідно з медичним висновком не мають протипоказань для перебування в зазначеній установі незалежно від наявності осіб зобов’язаних згідно із законом їх утримувати. Заклад ІІ профілю для хлопчиків з помірною розумовою відсталістю та/або тяжкими розладами психіки, які потребують догляду, навчання та реабілітації, можуть самостійно пересуватися та себе обслуговувати.

У Закладі згідно штатного розпису затверджено 132 особи, 1 посада вакантна.

Під час моніторингового візиту виявлено наступні порушення прав дітей:

  • відсутня медична ліцензія, також відсутні договори з закладом охорони здоров’я.
  • візитаційна книга не прошнурована, не пронумерована, не затверджена, записи ведуться на окремих аркушах, поміщених в папку скорозшивач.
  • в корпусі, в якому проживають діти 6-13 років відсутні заглушки на вікнах, що призводить до вільного доступу дітей до вікна.
  • діти миються централізовано 1 раз на тиждень, а саме в суботу.
  • у кабінеті де вихованці навчаються мистецтву перукаря ножиці знаходяться у вільному доступі.
  • в їдальні відсутні проби.
  • у медичному корпусі обідній стіл розташований в душовій кімнаті поряд з небезпечними для зазначеної категорії дітей предметами: порожні скляні банки та саморізи.
  • бомбосховище знаходиться у підвальному приміщенні, де є вікна, які не убезпечені додатковим захистом.
  • в Закладі брудно, повітря затхле, меблі напіврозбиті, приміщення потребує капітального ремонту.

Адміністрацією Закладу акцентується увага на творчий та релігійний розвиток дітей. На першому поверсі головного корпусу є молитовна кімната, а на території Закладу капличка.

За результатом моніторингового візиту готуються акти реагування Уповноваженого.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*