На базі Миколаївського регіонального центру “Інваспорт” працює команда волонтерів

На базі Миколаївського регіонального центру “Інваспорт” працює команда волонтерів. @home.iak, інваспорт, миколаїв, волонтер, команда

На базі Миколаївського регіонального центру “Інваспорт” працює команда волонтерів. @home.iak, інваспорт, миколаїв, волонтер, командаФото: Олег Науменко

З перших днів повномасштабної війни спортсмени Миколаївського регіонального центру “Інваспорт” долучилися до волонтерської роботи. За ініціативи плавців паралімпійців Андрія Козленка та Богдана Гриненка була створена команда волонтерів @home.iak, повідомляє Суспільне.

Андрій Козленко каже, що в їхній команді 12 волонтерів, один з яких займається військовою амуніцією, ще один курує напрямок закупівлі різноманітних тактичних приладів для військових, решта команди займається гуманітарними питаннями і допомагають миколаївцям.

“Продовольчі набори, ліки, питна вода, все, чого потребують наразі мешканці міста. Також плануємо організувати найближчим часом 50 гарячих обідів тричі на тиждень для людей з інвалідністю. Вже є домовленість із закладом, який готуватиме обіди”, — розповідає спортсмен Андрій Козленко.

Перші два місяці команда волонтерів використовувала свої власні гроші, а потім відкрили збір коштів, зокрема, на медикаменти і пальне. Співпрацює волонтерський центр @home.iak і з різними міжнародними партнерами, благодійними фондами, які передають, насамперед, продуктові набори.

“Набори дійсно хороші, продуктів вистачає на два чи три тижні. На постійній основі ми допомагаємо матерям, які виховують дітей самі, багатодітним сім’ям та особам з інвалідністю. Багато діток потребують памперсів, дитячих сумішей, для пенсіонерів закуповуємо ліки. Загалом наш волонтерський центр допоміг більш ніж п’яти тисячам миколаївців”, — говорить Андрій Козленко.

На базі Миколаївського регіонального центру “Інваспорт” працює команда волонтерів. @home.iak, інваспорт, миколаїв, волонтер, командаЧлени команди волонтерів від Миколаївського регіонального центру “Інваспорт”. Фото: Андрій Козленко

Активно займається волонтерством і інший член команди паралімпійський фехтувальник Олег Науменко (бронзовий призер ХV Паралімпійських ігор). Разом з товаришами він збирає кошти на виготовлення перископів. Їх друкують на 3D принтерах. Перископ допомагає проглядати позиції противника не виходячи з укриття, і тим самим убезпечує українських захисників від мінометних обстрілів. За два місяці надрукували на 3D принтерах вже 150 перископів.

“Також друкуємо перехідники для міни 82 мм, ручки для автомата Калашникова, зарядні пристрої на сонячних панелях і багато інших приладів для військових. Наразі ми налагодили зв’язок з партнерами з Німеччини, чекаємо від них поставок аптечок для наших військових. У Миколаєві багато талановитих людей, які допомагають збирати монокуляри, зарядні пристрої для мобільних телефонів. В основному ми працюємо для наших військових, які на передовій”, — розповідає волонтер Олег Науменко.

Команда волонтерів з Миколаївського регіонального центру “Інваспорт” планують займатися допомогою українським військовим до закінчення війни.

Світлана Кльосова, Оксана Хмельова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*