Автомобілі для надання соціальних послуг. Миколаїв, 10 жовтня 2023 року. Фото: Миколаївська ОВА/Facebook
З початку 2023 року у Миколаєві понад 1600 літніх людей та людей з інвалідністю отримали соціальні послуги вдома. Щотижня мікрорайонами міста їздять мультидисциплінарні команди соцпрацівників. Аби отримати послугу вдома слід звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання.
Про це кореспондентам Суспільного розповів директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко.
За його словами, переважно команди фахівців Територіальних центрів соціального обслуговування бувають у віддалених мікрорайонах міста — Мала і Велика Коренихи, Варварівка, Матвіївка, Тернівка, Балабанівка тощо. У складі команд 5-6 людей.
“У цьому процесі залучені тільки два мікроавтобуси, тому раз на тиждень в один з мікрорайонів виїжджає авто. Їдуть не тільки соціальні працівники терцентру, які надають допомогу з догляду вдома з соціальних питань, зокрема ремонтна бригада, послуги перукаря, з прибирання, прання тощо. Також обов’язково виїжджає представник районного управління соціальних виплат та компенсацій, який надає послуги з соціальних виплат. Має при собі ноутбук, сканер тощо, аби людина не їхала з віддаленого району до управління”, — сказав директор департаменту.
Жителі на місці, у себе в мікрорайоні, можуть оформити різні види допомоги, здати документи, що потім в управліннях будуть оброблені і призначені певні виплати.
Фахівці територіальних центрів надають послуги на дому відповідно до Державного стандарту догляду вдома.
“Це може бути навіть частково копання городу, домашні закрутки тощо. Обов’язково враховується стан здоров’я людини, якій надають ці послуги, потреба і наші можливості. Якщо людина просить те, що не затверджено Державним стандартом, то дивимось по ситуації: якщо працівники можуть зробити й не потрібні професіонали, то допоможуть. А, наприклад, ремонт холодильника, то потрібен фахівець, у нас таких немає”, — говорить посадовець.
Соціальне авто надають жителям міста у конкретних випадках, пояснює Сергій Василенко.
“Насамперед тим, хто потребує гемодіалізу. Це та категорія людей, яким неможливо не вирішити це питання. І надаємо таку соцпослугу людям з інвалідністю на візках. У нас два обладнані саме під такі випадки мікроавтобуси”, — зазначив Сергій Василенко.
До повномасштабного вторгнення у Миколаєві розробили і відпрацювали програму щодо послуг соціального таксі. З 2022 року її дію призупинили.
“Думаю, коли закінчиться війна ми обов’язково до послуги соціального таксі для осіб з інвалідністю повернемося. Необхідність в місті мати не тільки мікроавтобуси, що переобладнані для перевезення людей з інвалідністю на візках, а розглядалось питання саме щодо легкових автомобілів”, — говорить директор департаменту.
Оксана Хмельова, Тетяна Мілякіна