На Львівщині офіційно зареєстрували близько 9 тисяч осіб з інвалідністю з числа ВПО

На Львівщині офіційно зареєстрували близько 9 тисяч осіб з інвалідністю з числа ВПО. впо, львівщина, брифінг, прихисток, інвалідність

На Львівщині офіційно зареєстрували близько 9 тисяч осіб з інвалідністю з числа ВПО. впо, львівщина, брифінг, прихисток, інвалідністьРоман Андрес

Окрім того, наша область стала прихистком для більше ніж 32 тисяч пенсіонерів з інших регіонів України.

Про це під час брифінгу у медіацентрі «Україна» розповів тимчасово виконуючий обов’язки директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес.

Він зазначив, що згідно з даними Єдиного загальнодержавного реєстру обліку внутрішньо переміщених осіб, на Львівщині зафіксували понад 250 тисяч ВПО. Серед них 160 тисяч – жінки, 90 тисяч – чоловіки. Більше ніж 75 тисяч – діти. Понад 32 тисячі пенсіонерів і близько 9 тисяч осіб з інвалідністю.

«Вікові люди, а також люди з інвалідністю, особливо за тих умов, коли вони були змушені, рятуючи життя, евакуюватися до нашої області, залишилися самотніми, вони потребують особливої допомоги. Подекуди ці люди є в дуже непростому стані. Вони можуть бути маломобільними, лежачими.

В області діє мережа установ, яка складається з 14-ти закладів: 3 геріатричних пансіонати та 11 психоневрологічних інтернатів, які безальтернативно надають допомогу таким людям», – пояснив Роман Андрес.

Він також додав, що значну кількість людей, які можуть обійтись без цілодобового догляду, приймають в себе релігійні організації. У взаємодії з ними обласна влада змогла домогтися, щоб усі ВПО вразливих категорій, які мешкають на Львівщині і потребують допомоги, отримали її.

Роман Андрес розповів, що станом на зараз на сході та півдні України є потреба в евакуації цілих закладів. Зокрема, на території Львівщини перебувають представники з 8 таких закладів. Перед похолоданням кількість таких людей і потреба в їхній евакуації зростає.

«Робота, яку ми проводимо зараз, це робота, спрямована на покращення умов проживання, догляду і надання соціальних послуг тим людям, які вже до нас приїхали. А також розширення наших закладів для спроможності приймати додаткову кількість людей, які рятуються на заході країни.

Робота ця розпочалася з першого дня повномасштабної війни. І я дякую керівникам наших установ, які фактично працювали в цілодобовому режимі. Не менша подяка міжнародним фондам і організаціям, які першими прийшли нам на допомогу та забезпечили базовий рівень тих потреб, які нам були потрібні негайно», – наголосив Роман Андрес.

Нагадаємо, також 15 вересня радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун розповіла про перші підсумки роботи консультативно-координаційних центрів допомоги ВПО та загалом про роботу проєкту «Медико-психосоціальна допомога».

Зареєструвати світ запит про потреби для ВПО можна за посиланням – https://cutt.ly/PC42hJw

Департамент соціального захисту населення

На Львівщині офіційно зареєстрували близько 9 тисяч осіб з інвалідністю з числа ВПО. впо, львівщина, брифінг, прихисток, інвалідність

Львівська обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*