Не залишити нікого позаду: експерти закликають до зміни розуміння інклюзивності

Не залишити нікого позаду: експерти закликають до зміни розуміння інклюзивності. екуменічний соціальний тиждень, львів, дискусія, інвалідність, інклюзія, hand, finger

Про етику турботи для людей з неповносправністю як ціль сталого розвитку говорили на Екуменічному соціальному тижні.

Професор факультету богослов’я і релігійних студій Лювенського католицького університету, доктор Аксель Льєжуа переконаний, що соціальна модель неповносправноості передбачає побудову відносин з людьми з інвалідністю на основі етики турботи. Про це він говорив у межах ХІV Екуменічного соціального тижня під час дискусії “Прийняти інакшість осіб з особливими потребами: на шляху до перетворення суспільства”, передає “Еспресо.Захід”.

За його словами, існує медична і соціальна моделі розумової неповносправності. В контексті першої інтелектуальні неповносправності та психічні розлади розглядаються як медичне відхилення. Соціальна модель передбачає побудову відносин з людьми з інвалідністю на основі етики турботи.

“Серед цілей сталого розвитку є така, як не залишити нікого позаду. Ми повинні пам‘ятати, що у нас не буде правдивого розвитку, якщо ми залишимо без уваги наших бідних чи хворих братів”, – переконує доктор Аксель Льєжуа.

Інклюзія – це добре, але часто вона не передбачає включення людей з розумовими неповносправностями.

“Натомість модель стосунків – модель, що має в собі етику турботи та передбачає взаємини з людьми з неповносправностями. Важливо поводитись у приємний спосіб, бути дружнім. Нам треба любити людей з неповносправністю безумовно. Нам треба вийти за межі звичайного уявлення про благодійність, бо це завжди йдеться про патерналізм”, – зауважив доктор Аксель Льєжуа.

Учасниками дискусії було і подружжя лікарів-нейропсихологів, що спеціалізуються на розладах аутистичного спектру, доктори Скот та Тереза Сіансіоло кажуть, що треба шукати схожості, перш ніж думати про відмінності.

“Якщо людина сидить за інвалідним візком, вона все ж може вести машину. Не віктимізуйте людей з неповносправностями. Якась невинна фразочка “Мені шкода, що з тобою так сталось” – може зробити їм дуже сумно. Люди з інвалідністю – це, перш за все, люди, про це важливо повсякчас пам’ятати”, – порадив доктор Скот Сіансіоло.

  • Нагадаємо, 14-ий Екуменічний соціальний тиждень у Львові цього року присвячений сталому розвитку суспільства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*